• انتشار: 16 مارس 2020
  • ساعت: 10:41
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 42535
پرینت

امریکا روی تولید واکسن کرونا در اروپا سرمایه گذاری کلان می کند

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا سعی دارد با کمک های مالی هنگفتی، کارمندان شرکت “CureVac” را به ایالات متحده امریکا بکشاند و یا دارو ها و واکسن ویژه علیه ویروس کرونا را منحصراً برای کشورش تولید کند.

براساس گزارش روزنامه آلمانی “ولت ام زونتگ”، ایالات متحده و آلمان در مورد یک شرکت آلمانی در شهر توبینگن که در حال تحقیق روی واکسین کرونا است، در حال گفت و گو هستند.

این روزنامه با استناد از محافل دولتی آلمان گزارش داد دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا سعی دارد با کمک های مالی هنگفتی، کارمندان شرکت “CureVac” را به ایالات متحده امریکا بکشاند و یا دارو ها و واکسن ویژه علیه ویروس کرونا را منحصراً برای کشورش تولید کند.

گفته شد ترامپ حاضر است هر کار ممکن را انجام دهد تا این واکسن را برای ایالات متحده دریافت کند؛ “اما فقط برای ایالات متحده امریکا”.

سخنگوی وزارت صحت آلمان خبر این روزنامه آلمانی را تأیید کرد اما گفت “علاقمندی زیاد است” که واکسن ها و مواد فعال علیه ویروس جدید کرونا در آلمان و همچنین در اروپا ساخته شوند. حکومت آلمان با شرکت “CureVac” در حال تبادل نظر است.

گفته می شود آلمان در تلاش است تا این شرکت را با پیشنهادهای مالی اش نگه دارد. این شرکت خود نخواسته است درباره این مذاکره غیرمستقیم سیاسی اقتصادی اظهار نظر کند.

شرکت بیوتکنولوژی “CureVac”  گفته است از چندین هفته به این طرف مشغول تحقیقات روی واکسن کرونا (کووید ۱۹) است.

تورستن شویلر، سخنگوی مطبوعاتی این شرکت گفت “این شرکت از ماه جنوری به این طرف تولید واکسن کرونا را در اولویت کارهایش قرار داده است.” این شرکت گویا مطمئن است که واکسن کرونا را تا تابستان امسال برای آزمایش آماده بسازد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *