• انتشار: 28 مارس 2019
  • ساعت: 13:47
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 33342
پرینت
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل:

امریکا دو ایالت خود را به اسرائیل بدهد

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در پیشنهادی جالب از ایالات متحده امریکا خواست در عوض بلندی‌های جولان دو ایالت خود را به اسرائیل بدهد.

بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد به امریکا پیشنهاد کرد به جای بلندی‌های جولان دو ایالت کارولینای شمالی و کارولینای جنوبی خود را به اسرائیل بدهد.

الجعفری تاکید کرد جولان یک منطقه سوری است و اسرائیل چه بخواهد و چه نخواهد، و چه آمریکایی ها از آنها حمایت کنند و چه این کار را نکنند، این منطقه بار دیگر به سوریه برخواهد گشت.

وی اضافه کرد که امریکایی ها و اسرائیلی ها چنین گمان نکنند که خاک سوریه می تواند روزی بخشی از یک معامله (قرن) لعنتی و پلید باشد.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: تلاش های امریکایی بیانگر یک اقدام خطرناک است که راه را برای نابودی حقوق بین الملل هموار می کند و این اقدامات در واقع اهانت به سازمان ملل متحد است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا چندی پیش در صفحه توییتر خود نوشت: پس از ۵۲ سال زمان آن فرا رسیده که ایالات متحده امریکا حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت بشناسد،‌ که اهمیت استراتژیک و امنیتی مهمی برای کشور اسرائیل و ثبات منطقه‌ دارد. دیرتر ترامپ در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت می‌شناسد. تعداد زیادی از کشورها از جمله روسیه این تصمیم ترامپ را مورد نکوهش قرار داده و اعلام کردند در نتیجه ان اوضاع در خاورمیانه بازهم متشنج ترخواهد شد.

اسرائیل بلندی های جولان را که از سال ۱۹۴۴ متعلق به سوریه بوده، در جنگ شش روزه ۱۹۶۷ تصرف کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *