• انتشار: 25 آگوست 2019
  • ساعت: 13:03
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 37067
پرینت
سناتور لیندسی گراهام:

امریکا از افغانستان خارج شود، یک حادثه یازده سمتامبر دیگر رخ می دهد

لیندسی گراهام، سناتور سرشناس امریکایی، می گوید در صورت خروج نیروهای امریکایی از افغانستان یک حادثه ۱۱ سپتامبر دیگر رخ خواهد داد.

 لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه امریکایی بار دیگر در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی امریکا به آقای ترامپ هشدار داد به دلیل خروج کامل سربازان امریکایی از افغانستان، واشنتگن مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

گراهام گفت: “اگر ما سربازان خود را از افغانستان خارج کنیم، بر طالبان باور نیست که در برابر داعش و القاعده بیایستند؛ آنها این توان را ندارند.”

او افزود زمانیکه از اداره‌های استخباراتی ‌پرسیده شود که خروج تمامی سربازان از افغانستان، امریکا را با کدام تهدیدها مواجه می‌سازد، آنان بدون مکث می‌گویند که بعد از گذشت زمان اندک از خروج کامل، حادثه ۱۱ سپتمبر ۲۰۰۱ تکرار خواهد شد.

به گفته او، احتمال تکرار چنین حادثه‌ای نه اینکه در چندین دهه باشد، بلکه در چند سال خواهد بود.

شبکه فاکس نیوز گفت آقای خلیلزاد مصروف گفتگو با طالبان است تا از ۱۴ هزار نیروهای امریکایی از افغانستان ۸۶۰۰ تن این سربازان را از افغانستان بیرون کند.

اما؛ سناتور گراهام می‌گوید طالبان جلو فعالیت داعش و القاعده را نمی‌‎تواند در افغانستان بگیرد.

همزمان با این جنرال سکات میلر فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان نیز گفت شاخه خراسان داعش تلاش دارد تا حملاتی را از افغانستان بر ضد امریکا سازماندهی کند. میلر گفته تروریستان داعش در افغانستان بیشتر از القاعده سلاح و مهمات دارند.

با این وجود، سناتور گراهام تاکید دارد شمار سربازان امریکایی در افغانستان نباید از ۸۶۰۰ سرباز کمتر شود.

او هشدار داد اگر نیروهای امریکایی در افغانستان کمتر از این شمار شود، وجود گروه‌های تروریستی در افغانستان برای دولت و مردم امریکا خطر ناک خواهد شد.

گراهام گفت می‌خواهد در کانگرس امریکا یک لایحه‌ای تصویب شود که بر بنیاد آن وزارت‌های دفاع و خارجه این کشور مکلف شوند تا شمار نیروهای امریکایی در افغانستان را در حدی کاهش ندهند که برای امریکا خطرناک باشد.

این در حالی است که دونالد ترامپ برخروج سربازان امریکایی از افغانستان تاکید دارد و گفته همزمان با خروج نظامی، حضور استخباراتی خود را در افغانستان تقویت خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *