• انتشار: 12 فوریه 2018
  • ساعت: 13:13
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 26366
پرینت

امرالله صالح: روانپزشک رازداری برای تداوی گلبدین حکمتیار وجود ندارد

امرالله صالح رئیس پیشین امنیت ملی و رئیس روند سبز افغانستان در واکنش به اظهارات اخیر گلبدین حکمتیار می گوید که رئیس حزب اسلامی به منظور مطرح شدن مجبور است حرف های دور از عقل بزند.

 

امرالله صالح رئیس پیشین امنیت ملی و رئیس روند سبز افغانستان در واکنش به اظهارات تازه گلبدین حکمتیار گفته است که رهبر حزب اسلامی افغانستان از بیماری روانی رنج می برد.

آقای صالح در صفحه اجتماعی اش نوشته است: «او (حکمتیار) تکلیف دارد و از افسردگی شدید و زجر روانی رنج می برد. او به درمان و طبابت روانی نیاز دارد؛ اما متاسفانه شفاخانه علی آباد (بیمارستان روانی) جایی برای آدم های مهم و یا وی آی پی ندارد.»

لازم به ذکر است که گلبدین حکمتیار به تازگی در مصاحبه ای با شبکه آریانا گفته است که کشته شدن انسان های بی گناه در هر گونه عملیات از طرف هر گروهی حرام است، اما در عین حال عملیات استشهادی را که مانند عملیات انتحاری است، یک وظیفه مقدس بیان کرد.

وی گفت: «شما می‌گویید انتحاری ولی ما می‌گوییم استشهادی. عملیات انتحاری عملیات است که کسی از زندگی خود بیزار آمده و خودکشی می‌کند انتحاری یعنی خودکشی، عملیات استشهادی یعنی عملیات که کشته شدن آن درین عملیات ۱۰۰ درصد یقینی است ولی بر اهداف مقدسی است قطعا ما ازین حمایت می‌کنیم.»

او همچنین داعش را یک پروژه ایرانی عنوان کرد و گفت که ایران از فقر اقتصادی مهاجران افغان در آن کشور استفاده کرده و آن را برای جنگ به سوریه و عراق اعزام می کند.

امرالله صالح در صفحه اش می نویسد که آقای حکمتیار یک بار دیگر حملات انتحاری و قتل عام را مشروع و حلال دانسته است. «اگر می خواهید بدانید چرا او این چنین آشفته زندگی می کند، کوشش کنید دنیا را از دید او ببینید نه از دید خود.»

آقای صالح افزوده است: «او (حکمتیار) بیش از چهل سال عمر خویش را صرف کرد تا اگر شود کلید قدرت و بهشت را از طریق دست بوسی و مزدوری به سازمان های استخباراتی خصوصا نظامیان پاکستان بدست آورد. (اما) نشد.»

رئیس پیشین امنیت ملی می افزاید حکمتیار که افسرده و سراپا عقده و انتقام است، با بیان حرف های دور از عقل می خواهد خود را مطرح کند.

آقای صالح همچنین در پایان می نویسد از آنجایی که داکتر روانی رازدار وجود ندارد تا پس از تداوی حکمتیار کتابی درباره او ننویسد، تکلیف او بیشتر خواهد شد و ما از روی اصول صلح و جنگ باید عذرش را بپذیریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *