• انتشار: ۳۰ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۰۳
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29359
پرینت
دکتر عبدالله در جمع عزاداران حسینی

امام حسین و یارانش پیروزی عدالت بر بی‌عدالتی و روشنی بر تاریکی را رقم زدند.

دکتر عبدالله در جمع عزادران حسینی گفت: قیام امام حسین (ع) و حادثه کربلا صفحه جدیدی را در مبارزه با بی‎عدالتی در تاریخ بشر باز کرد .

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی ضمن اشتراک در مراسم گرامی‌داشت از عاشورای حسینی در مساجد جامع الزهرا و زینبیه کارته ۴ در غرب کابل گفت: قیام امام حسین (ع) و حادثه کربلا صفحه جدیدی را در مبارزه با بی‎عدالتی در تاریخ بشر باز کرد .

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم‌الحرام و حادثه عاشورا به مسلمانان جهان و به ویژه ملت مسلمان افغانستان تاکید نمود که بیشتر از هر زمان دیگر شاهد همبستگی تسنن و تشیع در افغانستان هستیم.

داکترعبدالله در ادامه صحبت‌های خویش، قیام امام حسین (ع) و حادثۀ کربلا را در تاریخ اسلام و جهان و مبارزات عدالت‌خواهانه و آزادی‌خواهانه بی‌نظیر خواند و گفت که به همین دلیل است که امروزه میلیون‌ها مسلمان آزادی‌خواه و عدالت‌خواه یاد آن روز را گرامی می‌دارند.
وی گفت در کربلا، امام حسین و یارانش با شهادت خود پیروزی عدالت بر بی‌عدالتی و روشنی بر تاریکی را رقم زدند.
رئیس اجرایی افزود: حادثه کربلا در تاریخ جهان و مسلمانان با خون شهدای بزرگوار رقم خورد و با شهامت، استواری و ایستادگی، صفحۀ جدیدی را در دفاع از حق، و مبارزه با ظلم، تجاوز و بی‌عدالتی گشود.
آقای عبدالله به حوادث جاری در کشور اشاره کرد و گفت در ماه محرم الحرام به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا به خوبی وحدت و همدلی را میان تسنن و تشیع در کشور شاهد هستیم، این وحدت بیشتر از هر زمان دیگر به مشاهده می‌رسد و انتظار داریم که در راستای همدلی تلاش‌های بیشتر صورت گیرد.

رئیس اجرایی حکومت تصریح کرد: در حال حاضر مردم افغانستان و نیروهای امنیتی کشور در سنگر حق بر ضد گروه‌های باطل قرار دارند، اما نیروی حق و روشنی در برابر نیروی باطل و تاریکی به پیروزی خواهد رسید.
داکتر عبدالله عبدالله افزود که متاسفانه با دشمنان بی‌رحم، بی منطق و خونخوار طرف هستیم؛ اما با حفظ وحدت و همدلی می‌توانیم در این نبرد پیروز شویم.

آقای عبدالله از عزاداران حسینی و علمای شیعه و سنی، به دلیل برپایی با شکوه مراسم گرامی‌داشت عاشورا ابراز سپاس و قدردانی کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *