• انتشار: 19 سپتامبر 2018
  • ساعت: 10:34
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29339
پرینت
در دیدار با متنفذین غرب کابل

امام حسین خط عدالت را در برابر ظلم ترسیم کرد

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، شام سه شنبه۲۷ سنبله در دیدار با شماری از بزرگان، متنفذین، علما و جوانان غرب کابل در ارگ ریاست جمهوری دیدار و گفتگو نمود

رئیس‌جمهور ضمن خوش‌آمدید به حضار، فرا رسیدن دهه محرم و سالروز شهادت حضرت امام حسین‌(ع) و یاران وی را به مردم افغانستان تسلیت گفته و افزود: حضرت امام حسین(ع) یک خط عدالت را در برابر ظلم ترسیم کرد.
رئیس‌جمهور گفت که همگرایی و وحدت مردم افغانستان بی‌نظیر است، هدف قراردادن هزاره‌ها و شیعه‌ها، قابل قبول نیست و باید در مقابل این عمل غیر اسلامی و انسانی تروریستان، اقدام همه جانبه صورت گیرد.
وی افزود تصمیم و ارادۀ ما برای این هدف جدی است و تغییرات در بخش امنیتی کابل به همین منظور صورت گرفته است. رئیس‌جمهور از همکاری مردم با نیروهای امنیتی قدردانی نمود و بر تقویت این همکاری‌ها، تأکید نمود.
اشرف غنی تأکید کرد باید واسطه‌گری و بی‌کفایتی ختم‌شود و افراد توانمند، جای افراد ناکار آمد و بی‌ظرفیت را که با واسطه منصوب شده اند بگیرند.
وی از مردم خواست که برعملکرد نهادهای امنیتی‌ نظارت نموده و هر آمر حوزه و یا فرد امنیتی بی کفایت را شناسای نماید ود و در این زمینه خواستار همکاری همه‌جانبۀ مردم شد.
آقای غنی به فرمانده پولیس کابل دستور داد تا در اصلاح حوزه‌های امنیتی اقدام نماید و افراد واجد شرایط را تشخیص و دراین بخش‌ها مقرر کند.
همچنان به وی دستور داد تا پیشنهاد اعمار ساختمان حوزه های ۱۳ و ۱۸ را ترتیب و از طریق بخش بنایی دولتی، در زمینه اقدام نماید.
همچنین رئیس‌جمهور به ریاست عمومی امنیت ملی دستور ‌داد تا در پوشش استخباراتی غرب کابل در همکاری با مردم به شمول وکلای گذر، متنفذین و کسبه‌کاران، به نتیجه برسد و ۱۰ عراده وسایط آمبولانس و نیز وسایط مورد نیاز اطفائیه برای غرب کابل فراهم گردد.

رئیس‌جمهور در مورد ایجاد قطعۀ مردمی، اعمار شفاخانۀ جناح در غرب کابل و همچنان ایجاد پسته‌های بیشتر امنیتی، گفت که دراین زمینه‌ها نیاز به بررسی و بحث‌های بیشتر می‌باشد.
آقای غنی تأکید کرد که افغانستان میدان جنگ نیابتی هیچ کشوری که موجب برهم زدن وحدت ملی ما باشد، نیست و باید از این جنگ نیابتی جلوگیری شود، هر افغانستانی که در کشور سومی می‌جنگد، براساس قانون جزای افغانستان، مرتکب جرم شده است.
وی افزود اکنون جنگ سراسری علیه مردم افغانستان جریان دارد و هدف آن، تضعیف نیروهای امنیتی ودفاعی ماست و باید اجماع غیر سیاسی در حمایت از قوای امنیتی ودفاعی، شکل گیرد.
رئیس‌جمهور گفت که قوای امنیتی و دفاعی ما در حال حاضر، ظرفیت دفاع از خاک‌شان را دارند و دشمن نتوانسته است که به اهداف خود در سقوط برخی ولایات دست یابد و داعش” در ننگرهار نیز به شکست مواجه شده است.
و افزود داعش را باید از لحاظ فکری نیز شکست بدهیم و از علمای اهل تسنن و تشیع خواست تا دراین خصوص اجماع نمایند.
رئیس‌جمهور اعلام کرد جنگ کنونی چند بُعدی است که وحدت ملی، وفاق ملی، حاکمیت قانون، قوای امنیتی و دفاعی و مردم ما را هدف قرار می‌دهد و جنگ امروز، برخلاف گذشته، فاقد اصول می‌باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *