• انتشار: ۲۵ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۰۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17484
پرینت

امارات روابطش را با پاکستان پس از رویداد حمله کندهار بازنگری می کند

امارات متحده عربی ممکن است روابطش را با پاکستان پس از رویداد حمله تروریستی در مهمانخانه والی کندهار که در آن ۵ دیپلمات این کشور نیز کشته شدند، مورد بازنگری قرار دهد.

این گزارش ها پس از آن مطرح گردید که هیاتی از امارات متحده عربی وارد ولایت کندهار شد تا رویداد حمله تروریستی به مهمانخانه والی کندهار را بررسی کند.

صمیم خپلواک سخنگوی والی کندهار گفت که یک هیات از امارات متحده عربی وارد این ولایت شده و به زودی تحقیقات در خصوص رویداد تروریستی آغاز می گردد.

لازم به ذکر است که روز سه شنبه هفته گذشته و هنگامی که شماری از دیپلمات های کشور امارات متحده عربی و برخی مقام های دیگر کشور در مهمانخانه والی کندهار حضور داشتند، انفجار قدرتمندی صورت گرفت.

در این رویداد، ۱۱ تن به شمول ۵ دیپلمات اماراتی کشته شدند، و همایون عزیزی والی کندهار و سفیر امارات در کابل نیز زخمی شدند.

طالبان گرچه دست داشتن در این رویداد را انکار کرد، اما شماری از مقامات کشور به شمول محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کشور گفت که طالبان مسئول این رویداد است.

آقای اتمر گفت که این رویداد در پاکستان طرح ریزی شده بوده و توسط سازمان استخبارات پاکستان حمایت شده است.

پیش از آقای اتمر نیز، جنرال عبدالرزاق فرمانده پولیس ولایت کندهار که از این رویداد جان سالم بدر برده بود، استخبارات پاکستان و شبکه حقانی که وابسته به طالبان می باشد را مسئول این رویداد اعلام کرده بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *