• انتشار: 15 ژانویه 2017
  • ساعت: 17:04
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17528
پرینت

اقدامات جدید وزارت ترانسپورت برای کاهش رویدادهای مرگبار ترافیکی

مقام‌ها در وزارت ترانسپورت می‌گویند که برای کاهش رویدادهای ترافیکی، برنامه‌های پیش‌گیرانه‌ای را روی دست دارند.

پس از افزایش رویدادهای ترافیکی در بزرگ‌راه‌های کشور، آماری تکان‌دهنده‌ای به نشر رسید که گویا سالانه شمار قربانیان رویدادهای ترافیکی از قربانیان جنگ و ناامنی بیشتر شده است.

مسئولان و کارشناسان همواره دلیل افزایش قربانیان رویدادهای ترافیکی را سرعت غیرمجاز موترها و اعتیاد رانندگان عنوان کرده اند.

حالا مسئولان وزارت ترانسپورت تصمیم گرفته اند تا پس از این  برنامه‌ ای پیش‌گیرانه از جمله کنترل جاده‌ای را به اجرا بگذارند.

سید ولی سلطان، معین پالیسی وزارت ترانسپورت  امروز(یک‌شنبه۲۶جدی) به خبرنگاران گفت: “یکی از این برنامه‌ها، ثبت سرعت وسایط مسافربری در شاهراه‌ها‌ است.”

به گفته‌ی او، برنامه‌ی ثبت سرعت موترها، کمک می کند تا رانندگان با سرعت معیاری در شاهراه ‌ها رانندگی کنند.

طبق این برنامه، زمان حرکت و رسیدن موترها ثبت می‌شود و با توجه به آن رانندگان می‌توانند با سرعت مجاز رفت و آمد کنند.

همچنان آقای سلطان می‌گوید برای مبارزه با اعتیاد رانندگان، قرار است جواز رانندگی همه رانندگان شرکت‌های مسافربری فاقد اعتبار شود و پس از آزمایش رانندگان، جواز جدید برای شان توزیع شود.

اجرای این برنامه، حمایت اداره محلی هرات را هم به همراه دارد.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات با تایید این خبر می‌گوید  که برای به اجرا گذاشتن این برنامه، روند آزمایش اعتیاد رانندگان آغاز شده است.

به گفته‌ی او به رانندگانی که نتیجه آزمایش آنها منفی باشد، دوباره جواز رانندگی صادر می شود.

از سویی هم این اقدام وزارت ترانسپورت، با واکنش خوش‌بینانه شهروندان هرات مواجه شده است. اما شماری از شهروندان از آلوده شدن این روند به فساد، ابراز نگرانی می‌کنند.

آنها می‌گویند که اجرای این برنامه‌ها تاثیر خوبی در پی خواهد داشت اما این که رانندگان با دادن پول به ماموران، معافیت بگیرند، جای نگرانی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *