• انتشار: ۱۷ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۰۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15156
پرینت

افغانستان و چین به زودی سنگ بنای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی را می گذارند

وزارت شهرسازی کشور گفته است که افغانستان و چین به زودی سنگ بنای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی را در افغانستان می گذارند، زیرا هم اکنون مرحله فنی و ارزیابی طراحی این پروژه نهایی گردیده است.

سید سعادت منصور نادری وزیر شهرسازی کشور گفته است که هم اکنون مرحله تخنیکی و ارزیابی های طراحی ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی نهایی گردیده و به زودی سنگ بنای این پروژه گذاشته خواهد شد.

آقای نادری گفت که این پروژه کلان مسکونی توسط کشور چین حمایت مالی می گردد.

آقای نادری که در مراسم افتتاحیه سومین کنفرانس ملی شهری در کابل سخنرانی میکرد، ضمن اطلاع رسانی در این خصوص، به چالش های فراروی انکشاف شهری در کشور نیز اشاره کرد.

وزیر شهرسازی کشور گفت که برخی از این چالش ها شامل انکشاف نامتوازن، مهاجرت گسترده روستانشینان به کلان شهرها، بازگشت مهاجران از کشورهای دیگر، ساخت و ساز ساختمان های بدون نقشه و طراحی، فقر شدید، تخطی از قوانین شهری، عدم توجه به محیط زیست و همچنین نبود زیرساخت شهری مناسب می شود.

در همین حال، اما وی از اقداماتی سخن گفت که طی یک سال گذشته به منظور مقابله با این چالش ها در نظر گرفته شده است.

آقای نادری از ایجاد یک سیستم شهری پاسخگو سخن گفت که این سیستم شامل تاسیس شورای عالی انکشاف شهری، تکمیل مطالعه شرایط شهری، چاپ اطلس شهری، آغاز توزیع اسناد به مناطق بدون طرح و نقشه، آماده سازی برنامه اولویت ملی شهری، آماده سازی قانون شهرداری ها، انکشاف شهری و زمین، اجرای کامل هماهنگی ها میان بخش های توسعه شهری، تاسیس یک دیپارتمنت برای توسعه مرکز، راه اندازی برنامه منشور شهروندی، آماده سازی برنامه های استراتژیک برای شهرها و چندین برنامه دیگر می باشد.

آقای نادری همچنین در این مراسم از برخی دستاوردهای وزارت خانه اش سخن به میان آورد و گفت که این دستاوردها شامل آماده سازی پروژه های مختلف مسکونی، آماده سازی برنامه های شهری، احیای بناها و مساجد تاریخی کشور، آماده سازی و اجرای سیاست شهری، اصلاحات اداری، کمپاین ضد فساد و توسعه تاسیسات محلی می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *