• انتشار: 28 دسامبر 2015
  • ساعت: 23:00
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5569
پرینت

افغانستان هواپیماهای جنگی جدید تا سه هفته دیگر دریافت می کند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور امروز دوشنبه در جریان مراسم افتتاح ساختمان جدید وزارت دفاع گفت که افغانستان هواپیماهای جنگی جدید تا سه هفته آینده دریافت می کند.

آقای غنی همچنین از کشور هند بخاطر تحویل سه هلی کوپتر جنگی ام آی ۲۵ تشکر کرد و گفت که حمایت از نیروهای هوایی افغانستان در شرایط فعلی بسیار ضروری می باشد.

وی افزود که سه هلی کوپتر جنگی Mi-25 از سوی کشور هند هم اکنون وارد افغانستان شده است و هلی کوپتر چهارم نیز به زودی به افغانستان تحویل داده خواهد شد.

محمداشرف غنی رئیس جمهوری کشور همچنین از جنرال جان کمپبل فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان بخاطر تحویل هواپیماهای جدید به نیروهای امنیتی کشور تشکر کرد.

آقای غنی گفت که اولین بسته هواپیماهای جنگی تا سه هفته آینده وارد افغانستان خواهد شد.

این گفته ها در حالی از سوی رئیس جمهوری مطرح می شود که گزارش هایی در اوایل هفته گذشته به نشر رسید که قرار است اولین بسته هواپیماهای جنگی که شامل چهار هواپیمای A-29 سوپر توکانو می باشد در ماه جنوری ۲۰۱۶ وارد افغانستان شود.

این هواپیماها در حالی قرار است به افغانستان تحویل داده شود که اخیرا هشت پیلوت/خلبان نیروی هوایی کشور به تازگی از دوره آموزشی خود در ایالات متحده فارغ شده اند.

گفتنی است که هواپیماهای A-29 چندین کاره است که می تواند به نیروهای هوایی کشور در بخش پرتاب راکت های هوا به زمین و شناسایی هوایی کمک کند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *