• انتشار: 18 سپتامبر 2017
  • ساعت: 17:10
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24327
پرینت

افغانستان نیازمند ۱٫۵ تا ۲ میلیون مسکن است

وزارت شهرسازی و مسکن می گوید که رشد سریع جمعیت در کشور باعث شده است که افغانستان در حال حاضر نیازمند ۱٫۵ تا ۲ میلیون مسکن باشد.

سید سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی و مسکن امروز یکشنبه ۲۷ سنبله هنگام افتتاح شهر رهایشی منشی میرغلام گفت که نیازمندی شهروندان به یک مسکن معیاری یکی از مشکل های عمده سکتور شهری است.

آقای نادری در هنگام افتتاح شهرک رهایشی میرغلام گفت که هدف از گشایش این شهرک مرفوع ساختن نیازمندی‌های ارشد شهروندان کشور به مسکن مناسب و قابل استطاعت است.

شهرک رهایشی منشی میرغلام، با حضور سید سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی و مسکن، یعقوب حیدری، والی کابل، خان‌جان الکوزی، رییس اتاق‌های تجارت، الماس زاهد، مشاور رییس جمهور در امور انسجام ملی، طی مراسمی، در کابل افتتاح شد.

وزیر شهرسازی و مسکن شهرک رهایشی میرغلام را از لحاظ ساخت‌وساز، یکی از معیاری‌ترین شهرک‌ها در کشور خواند و علاوه کرد که کارهای سایر شهرک‌ها را نیز نظارت خواهد کرد.

در عین حال آقای نادری در این مراسم تاکید کرد که وزارت شهرسازی و مسکن آماده است تا در پیش‌برد کار معیاری و قانونی شهرک‌ها در کشور هم‌کاری لازم نماید.

باید خاطر نشان ساخت که والی کابل و رییس اتاق‌های تجارت نیز از کارکردهای وزارت شهرسازی و مسکن قدردانی کرده و افزودند که این وزارت به تعهدات خود عمل کرده و زمینۀ کار و مسکن مناسب را برای شهروندان کشور فراهم ساخته‌است.

گفتنی‌ست که شهرک رهایشی میرغلام، در ناحیه هفتدم شهر کابل موقعیت داشته که بالای ۱۵۳۴ جریب زمین اعمار گردیده‌است.

از سوی‌هم، عبدالروف شپون، رییس شهرک منشی میرغلام گفت که این شهرک، مجوز رسمی خود را از وزارت شهرسازی و مسکن دریافت کرده و دارای ۳۸۸۹ نمرۀ رهایشی کم‌منزل و ۱۰۳ منزل رهایشی و تجارتی بلند منزل می‌باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *