• انتشار: ۱۲ قوس ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲۳:۲۱
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 30843
پرینت
دونالد ترامپ در نامه ای به عمران خان

افغانستان مهمترین اولویت منطقه ای ماست

دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در نامه ای به عمران خان صدر اعظم پاکستان افغانستان را مهم ترین اولویت امریکا خوانده و خواستار همکاری پاکستان در روند صلح افغانستان شده است.

به گزارش رها، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا با ارسال نامه‌ای به عمران خان صدر اعظم پاکستان خواستار همکاری اسلام آباد در روند مذاکرات صلح افغانستان و کشاندن طالبان پای میز مذاکرات صلح شده است.

عمران خان، صدر اعظم پاکستان، گفته است که این نامه صبح دوشنبه به وی رسیده است.

صدر اعظم پاکستان در صحبت با خبرنگاران وعده داد که از “همه راههای ممکن” برای کمک به روند صلح افغانستان استفاده خواهد کرد.

وزارت خارجۀ پاکستان گفته است که  ترامپ در این نامه دستیابی به راه حل سیاسی جنگ افغانستان را مهمترین اولویت منطقه‌ای خود خوانده و از پاکستان خواستار حمایت در این زمینه شده است.

محمد فیصل، سخنگوی وزارت خارجۀ پاکستان، گفته است که رئیس جمهور ترامپ در این نامه اذعان کرده است که جنگ افغانستان هزینۀ زیادی را بر ایالات متحده و پاکستان تحمیل می‌کند.

به گفته فیصل رئیس جمهور امریکا همچنان تأکید کرده است که واشنگتن و اسلام آباد “فرصت هایی را برای همکاری و تجدید مشارکت” جستجو کنند.

وزارت خارجۀ پاکستان از این تصمیم امریکا استقبال کرده و گفته است که تأمین صلح و ثبات در افغانستان مسئولیت مشترک دو کشور است.

این در حالی است که روابط میان واشنگتن و اسلام آباد به دلیل حمایت پاکستان از گروه های تندرو مستقر در آن کشور تیره شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *