• انتشار: ۲۳ جوزا ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۱۸
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 10076
پرینت

افغانستان عضویت فدراسیون بین المللی اسکی را به دست آورد

فدراسیون بین المللی اسکی اعلام کرده که افغانستان به دلیل کوهستانی بودن، داشتن برف در کوه های مرتفع و آب و هوای خوب برای اولین بار عضویت این فدراسیون را بدست آورده است.

ولایت کوهستانی بامیان در مرکز کشور در سال‌های اخیر شاهد برگزاری چندین مسابقه اسکی با حضور شرکت کنندگان داخلی و خارجی بوده است.

فدراسیون بین‌المللی اسکی در خبرنامه‌ای اعلام کرد: افغانستان به دلیل برگزاری این ورزش عضویت در پنجاهمین کنگره بین‌المللی اسکی در شهر کانکون مکزیک را از آن خود کرده است.

در این خبرنامه آمده: کنگره بین‌المللی اسکی عضویت کشورهای افغانستان، کوزوو، پادشاهی تونگا، اوگاندا، نیجریه و اکوادور را که شاخص ‌های لازم را تکمیل کرده ‌اند، تصویب کرده است.

پنجاهمین کنگره بین‌المللی اسکی از ۶ تا ۱۰ ماه جون با حضور ۹۰۰ شرکت کننده از کشورها و نهادهای مختلف بین‌المللی در شهر کانکون مکزیک برگزار شد.

فدراسیون بین‌المللی اسکی که مرکز آن در سوئیس است، مهمترین نهاد ناظر بر برگزاری بازی‌های زمستانی در جهان است و در حال حاضر ۱۱۸ کشور عضو این فدراسیون است.

در همین حال مقام های محلی بامیان نیز اعلام کرده ‌اند که قرار است سال آینده یک پیست اسکی در این ولایت ساخته شود.

در ماه مارچ امسال ششمین دور مسابقات اسکی افغانستان با حضور ورزشکاران داخلی و خارجی در این ولایت برگزار شد.

این مسابقات از شش سال پیش، هر ساله در دامنه‌های کوه بابا در مرکز ولایت بامیان، با حمایت نهادهای بین‌المللی برگزار می ‌شود.

 

بخدی##

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *