• انتشار: 16 آوریل 2017
  • ساعت: 17:28
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20110
پرینت
مشاور امنیت ملی امریکا در دیدار با رئیس جمهوری:

افغانستان دیگر مکانی امن برای تروریستان نخواهد بود

مک ماستر، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا که شب گذشته به کابل امده بود صبح امروز با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری دیدار کرد.

 

در این دیدار هر دوجانب در مورد مناسبات افغانستان و امریکا در عرصه‌های مختلف، امنیت، مبارزه با تروریزم، مسایل منطقه ای، اقتصاد، توسعه و انکشاف بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس جمهوری گفت که تروریزم تهدید جدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان است و اگر برای دفع آن تلاش به موقع صورت نگیرد، بالای زندگی پنج نسل آینده تاثیر منفی خواهد گذاشت.

محمداشرف غنی، تروریزم، مواد مخدر و فساد اداری را تهدیدهای جدی در برابر امنیت، ثبات و پیشرفت دانسته، گفت که تروریزم و مواد مخدر معضلۀ جهانی است، پس باید در مقابل آن کشورهای منطقه و جهان مشترکاً و با یک دیدگاه واضح بدون تفکیک تروریزم خوب و بد، مبارزه جدی کنند.

جنرال مک مستر مشاور امنیت ملی ایالات متحدۀ امریکا نیز گفت که که تروریزم و مواد مخدر برای منطقه و جهان تهدید و خطر مشترک است و برای از میان برداشتن این تهدیدات و خطرات، باید تمام کشورها به طورمشترک و جدی مبارزه نمایند.

جنرال مک مستر افزود که در اثر تلاش‌ها و مبارزۀ مشترک نیروی امنیتی و دفاعی افغانستان و نیروی بین‌المللی، دیگر مکانی امنی برای تروریستان در افغانستان وجود نخواهد داشت و افغانستان با کاهش نیازمندی‌هایش، حمایت‌های بین‌المللی را حفظ کند.

وی به نمایندگی از حکومت و مردم ایالات متحدۀ امریکا، از تداوم همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف با افغانستان اطمینان داده، گفت که جنرال نیکلسن قوماندان عمومی ماموریت حمایت قاطع و سفیر امریکا، با افغانستان علاقمندی و محبت دارند و در این راستا تلاش خواهند کرد.

مشاور امنیت املی ایالات متحدۀ امریکا، آوردن اصلاحات را مهم خوانده گفت، درخصوص اصلاحات و پیشرفت‌های که در افغانستان صورت گرفته است برای مردم امریکا معلومات و اطمینان می‌دهم.

موصوف خاطرنشان کرد که در نتیجۀ تلاش‌های مشترک افغانستان و امریکا، اصلاحات آینده باید دوام‌دار باشد و همچنان همکاری و روابط دوستانه کشورهای منطقه با افغانستان تقویت مزید یابد.

در اخیر این دیدار رئیس جمهور غنی از تداوم کمک و همکاری ایالات متحدۀ امریکا با افغانستان که یک‌بار دیگر از سوی مشاور امنیت ملی آن کشور ابراز گردید، تشکری کرده، گفت که آوردن اصلاحات انتخاب ما نه، بلکه مکلفیت مهم ماست و حکومت افغانستان تلاش‌های خویش را در این زمینه، تسریع خواهد کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *