• انتشار: ۲۵ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۹:۲۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 21607
پرینت
دبیرکل سازمان ملل:

افغانستان تنها از شورشیان داخلی رنج نمی برد!

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار می کند که “افغانستان تنها از سوی شورشیان داخلی رنج نمی برد بلکه حضور تعداد زیادی از گروه‌های تروریستی که از ملیت‌های مختلف هستند، سبب رنجش این کشور شده است.”

 

آقای گوترش در نشستی خبری در کابل گفت که بحران افغانستان راه حل نظامی ندارد و تأمین صلح تنها از طریق گفت‌وگوی دولت و مخالفان امکان‌پذیر است.

او همچنین ابراز امیدواری کرد که طرح اصلاح مبارزه با تروریسم، در نشست عمومی سازمان ملل که قرار است هفته آینده برگزار شود به تصویب برسد.

دفتر نمایندگی سیاسی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) با انتشار خبرنامه‌ای اعلام کرده است که هدف از سفر آقای گوترش به افغانستان “ابراز همبستگی با مردم افغانستان برای دست یافتن به صلح، ثبات و توسعه” است.

این نخستین سفر دبیرکل جدید سازمان ملل به کابل، در زمانی انجام می‌شود که خشونت‌ها در این شهر در دو هفته گذشته جان دست کم ۱۷۰ نفر را گرفته و حدود ۵۰۰ نفر دیگر را زخمی کرده است.

سفر دبیرکل سازمان ملل به کابل در حالی صورت گرفته که جمعی از منتقدان دولت، از دو هفته پیش خیمه‌هایی را در شهر کابل بر پا کرده‌ و خواهان برکناری مقامات امنیتی افغانستان شده اند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *