• انتشار: 23 نوامبر 2016
  • ساعت: 21:05
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15599
پرینت

افغانستان بیشترین قربانی ماین در جهان را دارد

موسسه افغان های متاثر از ماین در گزارشی تازه گفته است که قربانیان ماین در شماری از کشورها از جمله افغانستان در حال افزایش است. براساس این گزارش، افغانستان بیشترین قربانیان ماین را در جهان دارد.

اسلام الدین محمدی، رئیس موسسه افغان های متاثر از ماین امروز چهارشنبه در مراسم نشر گزارش جهانی مبارزه با ماین در کابل گفت: «قربانیان ماین در کشورهای مختلف به شمول افغانستان در حال افزایش است. این گزارش نشان می‌دهد که افغانستان بالاترین ارقام قربانیان ماین‌های مختلف را در جهان دارد.»

محمدی افزود: «تمام قربانیان ماین‌ها در این سال افراد ملکی بوده به شمول ماین پاکان‌، و ۳۴ درصد تمام قربانیان را اطفال تشکیل می‌دهند.»

رئیس موسسه افغان‌های متاثر از ماین گفت در حالی که تلفات ناشی از انفجار ماین‌ها در حال افزایش است، فعالیت موسسات ماین پاکی کاهش یافته و کمک‌ها برای موسسات ماین پاکی بسیار محدود شده است.

براساس آمار این گزارش، در سال ۲۰۱۵ به تعداد ۱۳۱۰ نفر در نتیجه انفجار ماین در افغانستان کشته یا زخمی شده اند. از این میان ۵۳۲ تن کشته شده و ۷۷۸ نفر دیگر زخم برداشته‌اند. این رقم نشان می‌دهد که قربانیان ماین نسبت به یک سال پیش، ۱۴ تن افزایش یافته است.

نهادهای ماین پاکی از حکومت و جامعه جهانی خواسته اند تا در این راستا توجهی بیشتری به خرج دهند تا از قربانی شدن افراد ملکی در نتیجه انفجار ماین‌ها جلوگیری شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *