• انتشار: 15 سپتامبر 2016
  • ساعت: 12:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 13327
پرینت
پاکستان:

افغانستان اجازه ندهد از خاکش علیه پاکستان استفاده گردد

پاکستان ضمن اشاره به دریافت تهدید از سوی تحریک طالبانی پاکستان و حامیان این گروه گفته است که افغانستان اجازه ندهد که از خاکش علیه پاکستان استفاده گردد.

ملیحه لودی سفیر پاکستان در سازمان ملل متحد روز گذشته گفت که افغانستان نباید اجازه دهد که از خاکش گروه هایی مانند تحریک طالبانی پاکستان و حامیان این گروه علیه پاکستان استفاده کند.

خانم ملیحه لودی که در مقر سازمان ملل در خصوص مسایل افغانستان صحبت می کرد همچنین گفت دولت افغانستان بهتر است به خاطر منافع مردم و کشوری اش در دراز مدت از گفتار خصمانه علیه پاکستان خودداری کند.

او افزود “ما با در نظر داشت ارزش های مشترکمان متعهد به ارتقای روابط مان با دولت افغانستان هستیم.”

خانم لودی علاوه کرد “۱۵ سال جنگ نتوانسته است راه حلی مناسب برای صلح افغانستان ارائه دهد، و هم اکنون نیز این امر بعید به نظر می رسد.”

فرستاده پاکستان در سازمان ملل تاکید کرد “همچنین هیچ کس نمی تواند توقع داشته باشد که پاکستان در خاک خودش برای افغانستان بجنگد.”

ملیحه لودی با تاکید بر این موضوع که افغانستان اجازه ندهد که از خاکش علیه دیگر کشورها استفاده شود گفت برخی عناصر تحریک طالبانی پاکستان که اخیرا با گروه داعش متحد شده اند، از حمایت سازمان اطلاعاتی افغانستان بهره مند هستند؛ موضوعی که افغانستان به شدت رد می کند.

او گفت تا زمانی که صلح در افغانستان برقرار نشده است، افغانستان همچنان ریسک تبدیل شدن دوباره به مرکز تروریزم جهانی را دارد.

به گفته خانم لودی، اتحاد افغانستان امری الزامی است تا با چالش های متعددی که افغانستان با آن مواجه است بتوان به خوبی مقابله کرد.

خانم لودی همچنین تصریح کرد که به منظور مقابله با این گونه چالش ها، کنفرانس پیش رو در بروکسل که بیش از ۷۰ کشور و بیش از ۳۰ نهاد بین المللی در آن اشتراک می کنند، فرصتی خوبی را فراهم می کند تا صلح و امنیت در افغانستان برقرار شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *