• انتشار: ۱۲ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۳۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17039
پرینت

افزایش خشونت در برابر خبرنگاران در حوزه غرب کشور

پس از دو مورد خشونت فزیکی سربازان پولیس در هرات علیه خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ها، مقام‌ها در این ولایت بر مجازات عاملان خشونت بر خبرنگاران تاکید کردند.

در هفته گذشته، یک سرباز پولیس، مسوول شبکه تلویزیونی تابان را لت‌وکوب کرد و همچنین در یک رویداد مشابه دیگر، یک خبرنگار محلی از سوی سربازان پولیس مورد خشونت فیزیکی قرار گرفت.

در همین حال، ‌فرهاد جیلانی سخنگوی والی هرات، در پیوند به این رویداد به رسانه‌ها گفت: “والی هرات که شخصا درجریان این رویداد قرارگرفته است، به مسولان پولیس و کمیته امنیت ومصوینت خبرنگاران اکیدا هدایت داده است تا این رویداد را بصورت همه جانبه بررسی وبخاطرجلوگیری از تکرار این گونه رویدادها اقدام کنند.”

او تاکید کرد که مقام ولایت هرات هرگونه بد رفتاری و خشونت با شهروندان به‌خصوص خبرنگاران را محکوم وعاملان آنراتحت پیگرد قرار می دهد.

آقای فرهاد می‌گوید که اداره محلی هرات متعهد به حمایت از آزادی بیان و فراهم‌آوری سهولت‌های لازم به خبرنگاران و اصحاب رسانه ها به هدف اطلاع رسانی شفاف ودقیق می‌باشد.

در همین حال، در ولایت فراه نیز، ابراهیم پرهار مسئول رادیو عروج چند روز پیش از سوی یک سرباز پولیس مورد خشونت فیزیکی قرار گرفت.

محمد ناصر مهری، سخنگوی والی فراه در پیوند به این رویداد گفت که کمیته مصونیت خبرنگاران باحضور مسوولان امنیتی برگزار شد و قرار است پرونده سرباز متهم به دادگاه شهری این ولایت فرستاده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *