• انتشار: 22 ژانویه 2019
  • ساعت: 22:22
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 31782
پرینت
معاون دوم رئیس جمهور

افراط گرایی در حوزۀ دین و سیاست عامل تباهی مردم است

سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور در مراسم هشتادو ششمین دور فراغت دانشجویان دانشگاه کابل گفت که افراط گرایی در حوزه دین، سیاست و مذهب عامل تباهی جامعه است و دانشجویان باید از افراط گرایی بپرهیزند.

به گزارش رها، معاون دوم ریاست جمهوری، که امروز در هشتاد ششمین دور فراغت دانشجویان دانشگاه کابل، افراط گرایی در حوزه دین، سیاست و مذهب را عامل تباهی مردم افغانستان خوانده و به مبارزه دانشجویان با هرنوع تند روی و افراط گرایی دینی، قومی و سیاسی تأکید کرد.

معاون رئیس جمهور با استناد به آموزه‌ها و ارزش‌های دینی، اعتدال و میانه‌روی را راه درست و طریق نجات خوانده و گفت که مشاهدات تاریخی نیز نشان می‌دهد که این افراطگرایی چپ و راست بوده که کشور را به بحران و منازعات داخلی و جنگ‌های نیابتی کشانده است.

به گفته دانش، در چهل سال اخیر مردم افغانستان عمدتا قربانی افراط گرایی بوده اند و این می‌طلبد که نسل جوان نه تنها در مراکز اکادمیک درس اعتدال و عقلانیت را فرا گیرند؛ بلکه با هرنوع تند روی و افراط گرایی دینی، قومی و سیاسی مبارزه کنند.

معاون رئیس جمهور تلاش دانشجویان و نسل جوان کشور را برای تحکیم وحدت ملی و مبارزه با نفرت پراکنی‌های قومی، زبانی، مذهبی و سمتی یک مسئولیت ملی خوانده گفت: امروزه متأسفانه ما با شکاف ها و گسست‌های سیاسی و اجتماعی مواجه شده ایم و تا زمانی که چنین باشیم، هرچند تحصیلات عالی هم داشته باشیم نمی‌توانیم به پیشرفت، خودکفایی، عزت و اقتدار دست یابیم.

وی خطاب به دانشجویان دانشگاه کابل گفت که اگر آنان با نفرت پراکنی مبارزه نکرده و سنگ‌بنای وحدت و وفاق ملی را مستحکم نسازند، از دیگران کمتر انتظار می‌رود که کشور را از این بن بست‌ها و بحران‌ها نجات دهد.

دانش با اشاره به حادثه دردناک حمله تروریستی به قرارگاه امنیت ملی  ضمن فرستادن درود به ارواح شهدای این فاجعه غمبار و همدردی با خانوده های شهداء تأکید کرد که دشمنان افغانستان باید بدانند که این حمله وحشیانه آنان بدون پاسخ نخواهد ماند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *