• انتشار: ۱۱ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۰۰:۱۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9077
پرینت

افراد اصلی ترور رئیس دادستانی ولایت هرات بازداشت شدند

مقامات امنیتی در ولایت هرات می گویند که افراد اصلی پشت پرده ترور سمیع الدین رهین رییس دادستانی استیناف ولایت هرات توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

مقامات در حوزه غرب کشور می‌گویند “همراه با این افراد، یک موتر/خودرو نوع “تویتا” که شیشه ‌های دودی و رنگ نقره‌ ای داشته از سوی نیروهای امنیتی متوقف و افراد داخل موتر بازداشت شده ‌اند”.

جنرال حسن شاه فروغ، فرمانده زون ۶۰۶ انصار درغرب افغانستان به خبرگزاری رها گفت در پیوند به بازداشت این افراد، محافظین آقای رهین نیز تحت بازجویی و تحقیقات پلیس قرار گرفته اند.

به گفته وی، بازرسی از محافظین رییس دادستانی هرات، بدلیل آن بوده که هنگام ترور آقای سمیع الدین رهین، هیچ یک از این محافظین حضور نداشته اند.

وی همچنین افزود احتمال ضعیفی نیز وجود دارد که ترور رییس دادستانی استیناف ولایت هرات، از داخل زندان مرکزی این ولایت طراحی و سازماندهی شده باشد.

فرمانده زون ۶۰۶ انصار تصریح می‌کند تحقیقات در این باره از سوی افراد بازداشت شده جریان دارد، تا انگیزه این ترور مشخص شود.

لازم به ذکر است حوالی ساعت ۳:۳۰ عصر روز پنجشنبه سمیع الدین رهین، رییس دادستانی استیناف ولایت هرات در “سرک ۶۴ متره قولدرواز” شهر هرات توسط افراد مسلح ناشناسی به قتل رسید.

گزارش ‌ها می ‌رساند که بیش از ۵۰ گلوله از سوی این افراد به سوی آقای رهین شلیک شده است.

همچنین گفته می ‌شود یکی از دلیل ‌های ترور رییس دادستانی هرات، بخاطرعدم بررسی پرونده‌های محبوسین در داخل زندان این ولایت بوده است.

باید گفت که اکثر مقامات دولتی ولایت هرات، از کارکرد های آقای سمیع الدین رهین در هنگام خدمتش به نیکی یاد کرده اند.

امیرعلی فولادی- هرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *