• انتشار: 1 اکتبر 2015
  • ساعت: 17:01
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 3096
پرینت
کمیته ملی المپیک:

اعمال دهشت گرایانه بر روحیه ورزشکاران ما تاثیر منفی نمی گذارد

مقام های کمیته ملی المپیک در پیوند به حادثه تروریستی میدان والیبالی در ولایت پکتیا می گویند که اعمال دهشت گرایانه بر روحیه ورزشکاران ما تاثیر منفی نمی گذارد.

جاوید دلاور، معاون کمیته ملی المپیک امروز (پنجشنبه) در یک نشست خبری ضمن تقبیح این اعمال گفت: حملات دهشت گرایانه به هیچ وجه نمی تواند بر روحیه ورزشکاران ما تاثیر منفی بگذارد.

آقای دلاور افزود، به نمایندگی از کمیته ملی المپیک حمله تروریستی ولایت پکتیکا را که در آن تعدادی از هموطنان ما کشته و عده کثیری زخمی شدند را نکوهش می کنم.

معاون کمیته ملی المپیک همچنین خواستار توجه بیشتر دولت در حفظ جان ورزشکاران شد و ابراز امیدواری کرد تا هر چه زودتر مخالفین دست از اعمال دهشت گرایانه بردارد تا این حوادث دیگر تکرار نشود.

چندی پیش در یکی از میدان های والیبال در ولایت پکتیکا هنگام بازی دو تیم محلی یک ماین جا سازی شده منفجر شد که حدود ۱۶ تن کشته و بیش از ۶۰ دیگر زخمی شدند.

بیشتر قربانیان این حادثه کودکانی اند که برای تماشایی مسابقه به آنجا رفته بودند.

گفتنی است که مسئولین کمیته ملی المپیک، رئیس فدراسیون والیبال و تعدادی از خبرنگاران حاضر برای عیادت از زخمی های حادثه ولایت پکتیکا به شفاخانه ۴۰۰ بستر سردار محمد داود خان رفته و با اهدای شاخه های گل از آنان دلجویی کردند.

این درحالیست که سال گذشته نیز در حمله ی مشابهی در میدان والیبال در ولسوالی یحی خیل این ولایت ۵۰ نفر کشته و بیش از ۶۰ تن دیگر زخمی شدند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *