• انتشار: 2 جولای 2017
  • ساعت: 13:06
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22120
پرینت
رئیس سنا:

اعضای ائتلاف جدید باید از مقام هایشان استعفا دهند

فضل هادی مسلمیار رئیس مشرانو جرگه گفته است که اعضای ائتلاف جدید که نقش فعال در دولت دارند، باید از سمت هایشان کناره گیری کنند.

فضل هادی مسلمیار رئیس مشرانو جرگه در واکنش به تشکیل ائتلاف «نجات افغانستان» به رهبری جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهوری، محمد محقق معاون رئیس اجرایی و عطا محمد نور والی بلخ، گفت که بهتر است اعضای این ائتلاف که نقشی فعال در رهبری دولت دارند، و با هدف آوردن اصلاحات در دولت این ائتلاف را تشکیل داده اند، ابتدا از سمت هایشان کناره گیری کنند، و سپس به عنوان یک اپوزیسیون فعالیت داشته باشند.

آقای مسلمیار در گفتگو با رادیو آزادی گفت که دور از انصاف است که اعضای این ائتلاف هم در رهبری دولت، بخصوص دو تن از اعضای این ائتلاف، فعالیت داشته باشند و هم علیه دولت فعالیت کنند.

لازم به ذکر است که ائتلاف نجات افغانستان متشکل از سه حزب برجسته سیاسی کشور و به رهبری جنرال عبدالرشید دوستم معاون رئیس جمهوری، محمد محقق معاون رئیس اجرایی و عطا محمد نور والی بلخ روز جمعه و در مراسم شیرینی خوری پسر عبدالرشید دوستم در شهر انقره ترکیه اعلام موجودیت کرد.

این ائتلاف که با شعار آوردن اصلاحات در دولت تشکیل شده است، در اولین بیانیه خود پس از اعلام موجودیت از محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور خواست که از اقدام های فراقانونی خود دست بردارد و به قانون اساسی و صلاحیت های وزیران و روسای دیگر نهادهای دولتی احترام بگذارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *