• انتشار: ۲۴ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۱۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30501
پرینت

اعزام نیروی تازه نفس به جاغوری و مالستان

مقامات امنیتی غزنی از اعرام رسیدن نیروهای تازه نفس کمکی به ولسوالی های جاغوری و مالستان خبر می دهند.

به گزارش رها، عارف نوری؛ سخنگوی والی غزنی از رسیدن ده‌ها نیروی تازه نفس از مسیر قره‌باغ به فرماندهی رمضانعلی محسنی؛ آمر امنیت فرماندهی پلیس غزنی به جاغوری خبر داد.
فرماندهی پلیس غزنی نیز با انتشار بیانیه‌ای از دفع چند مورد حملات طالبان در ولسوالی های جاغوری و مالستان طی چند ساعت گذشته خبر داده است.
در همین حال، عارف رحمانی؛ نماینده مردم غزنی در مجلس نمایندگان، امروز پنجشنبه در مورد آخرین وضعیت امنیتی ولسوالی های جاغوری و مالستان گفت: تعدادی از نیروهای کمکی قبلا همراه با داکتر شاه‌جهان؛ والی سابق میدان وردک به ولسوالی جاغوری اعزام شده بودند و قرار است که ده‌ها سرباز تازه نفس دیگر نیز امروز به جاغوری رسیده اند.
رحمانی همچنین از رسیدن تعدادی از نیروهای کمکی از جمله ۱۰۰ نیروی کمکی قطعه خاص ولایت بامیان نیز به مالستان خبر داد.
به گفته این عضو پارلمان، رهبری جنگ در مالستان به‌دست صمدخان؛ رئیس امنیت ملی ولایت ارزگان است.
او گفت که شب گذشته محاصره ولسوالی مالستان شکسته شده و در جاغوری نیز طالبان به دلیل مقاومت نیروهای امنیتی که از چندین مسیر قصد رسیدن به سنگ ماشه؛ مرکز این ولسوالی را داشتند، مجبور به عقب نشینی شده اند.
گفتنی است که طالبان مسلح از حدود ۱۰روز قبل حملات تهاجمی شان را بر امن ترین ولسوالی های غزنی (جاغوری و مالستان) آغاز کردند و شمار زیادی از ساکنان این ولسوالی ها مجبور به ترک خانه های شان شدند و همچنان تلفات سنگین مالی و جانی را متحمل شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *