• انتشار: 27 اکتبر 2016
  • ساعت: 12:52
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 14798
پرینت

اعتراض در مراسم خاکسپاری قربانیان حادثه غور به خشونت کشیده شد

چند هزار نفر در مراسم خاکسپاری قربانیان حادثه دو روز گذشته غور، با اعتراض به والی و مقام های امنیتی این ولایت خواستار برکناری این مقامات از وظایفشان شدند.

چند هزار نفر در مراسم خاکسپاری قربانیان حادثه دو روز گذشته غور، با اعتراض به والی و مقام های امنیتی این ولایت خواستار برکناری این مقامات از وظایفشان شدند.

بستگان افرادی که عصر سه شنبه توسط گروه داعش در ولایت غور تیرباران شده بودند، با گردهمایی بزرگی با حمل اجساد، دست به اعتراض زده و با شعار مرگ بر والی به اعتراض شان را نشان دادند.

هرچند این تظاهرات به خشونت گرایید و معترضین با پرتاپ سنگ به سوی پولیس دولت را متهم به بی تفاوتی در برابر امنیت جان و مال مردم کردند، اما مقامات می گوید حکومت شب و روز درتلاش تامین امینت مردم است.

گزارش ها می رساند، هزاران تن در مراسم جنازه این افراد در شهر فیروز کوه مرکز ولایت غور اشتراک کرده‌اند و در حال حاضر با حمل اجساد بسوی قریه کاسی در حرکت اند.

گفته می شود این افراد که شمار شان به بیش از دو هزار تن می‌رسد با سر دادن شعار ها در این مراسم، خواهان برکناری والی و مقام های امنیتی ولایت غور شده‌اند.

از سوی هم محی الدین غوری قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر در زون غرب در جریان مراسم ادای نماز جنازه برای این غیر نظامیان گفته است که عملیات بر ضد گروه داعش که به گفته وی عامل این رویداد است، در این ولایت آغاز شده‌است.

این غیر نظامیان روز سه شنبه در قریه کاسی ولایت غور از سوی شورشیان مسلح تیرباران شدند.

گفتنی است که گروه تروریستی وابسته با داعش عصر روز سه شنبه در یک اقدام بیرحمانه بیش از ۳۰ غیرنظامی را در ساحه فیروزکوه ولایت غور به گروگان گرفتند و سپس آنان را تیر باران کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *