• انتشار: 4 دسامبر 2015
  • ساعت: 14:32
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4855
پرینت

اصابت هاوان بر یک منزل مسکونی در غزنی یازده تن را زخمی کرد

مقام های محلی در ولایت غزنی در مرکز کشور می گویند که شب گذشته در پی برخورد یک مرمی هاوان/خمپاره بر یک منزل مسکونی در ولسوالی زنه خان این ولایت، یازده فرد ملکی به شمول ۹ طفل زخمی شده اند.

احمدضیا یعقوبی ولسوال زنه خان، پیش از ظهر امروز با تایید این رویداد به خبرگزاری رها گفت که این رویداد شب گذشته در قریه “مست خیل” از توابع این ولسوالی رخ داده است.

آقای یعقوبی می گوید، تمامی زخمی های این رویداد برای تداوی به شفاخانه ملکی غزنی منتقل شده بودند که هشت تن آنان صبح امروز از شفاخانه مرخص شده اند.

او افزود که سه تن دیگر از زخمی های این رویداد به دلیل جراحت شدید، برای تداوی به کابل منتقل شده اند.

هرچند تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است، ولسوال زنه خان غزنی اما طالبان را مسئول این رویداد میداند.

غزنی از ولایت های نا امن در مرکز کشور است که شورشیان وابسته به طالبان در بخش هایی از آن حضور گسترده دارند.

آنان هر از گاهی دست به انجام حملات انتحاری، کارگذاری ماین های کنارجاده ای و حملات گروهی بر پوسته های امنیتی و تاسیسات دولتی در این ولایت می زنند.

پیش تر شورشیان وابسته به گروه طالبان در یک حمله گروهی بر زندان مرکزی غزنی، نزدیک به ۵۰۰ زندانی که بیشتر آنان جنگجویان مربوط به این گروه بودند را از این زندان آزاد کردند.

گفته می شود که نفوذ طالبان در برخی از بخشهای ولایت غزنی با گذشت هر روز افزایش می یابد و هم اکنون بیشتر از ده ولسوالی این ولایت در معرض تهدیدات شدید امنیتی قرار دارند، چیزیکه مسئولان امنیتی این ولایت نیز آن را تایید کرده اند.

 

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *