• انتشار: ۱۲ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۲۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10502
پرینت
رهبر جدید طالبان خطاب به آمریکا:

“اشغال افغانستان را متوقف کنید/ شما برنده این جنگ نخواهید بود”

ملا هیبت الله آخوندزاده رهبر جدید طالبان در اولین پیامش به عنوان رهبر جدید طالبان از تمامی نیروهای خارجی مستقر در افغانستان خواست تا کشور را ترک کنند. وی به مقامات آمریکایی گفته است که اشغال افغانستان را متوقف کنند.

 

آخوندزاده گفته است “به جای استفاده بی مورد از نیروی نظامی و نشان دادن قدرت، واقعیت را بپذیرید و به اشغال افغانستان خاتمه دهید.”

ملا هیبت الله آخوندزاده که اولین پیامش را پس از انتخاب شدن به عنوان رهبر جدید طالبان و در آستانه عید الفطر می فرستد گفت “پیغام ما به آمریکایی ها و متحدان اشغالگرش این است که، مردم مسلمان افغانستان نه از نیروی نظامی شما و نه از حیله های جنگی شما می ترسد. آنها شهادت را در مقابله با شما یکی از اهداف والای خود در زندگی می پندارند.”

ملا هیبت الله آخوندزاده در حالی این پیام را می فرستد که شورشیان طالبان دو روز پیش دو حمله انتحاری را علیه افسران آکادمی پولیس راه اندازی کردند که در نتیجه این حملات، ۳۲ افسر پولیس به شهادت رسید و ۷۸ تن دیگر زخمی شدند.

وی به مقامات در واشنگتن هشدار داد “شما برنده این جنگ نخواهید بود.”

ملا هیبت الله آخوندزاده همچنین به دیگر کسانی که از آمریکا حمایت می کنند گفت که آنها نیز در راستای عملی شدن اهداف آمریکایی ها مورد استفاده قرار گرفته اند.

رهبر طالبان همچنین اعلام کرده است که طرحی دارد که بر اساس آن می خواهند افغانستانی متحد و مستقل ایجاد کنند که بر مبنای قوانین اسلامی (قوانین اسلامی طالبان) حکمرانی می شود و از دولت افغانستان نیز خواسته است که اگر می خواهد صلح در کشور برقرار شود باید روابطش را با کشورهای غربی قطع کند.

وی خطاب به آمریکایی ها گفت که دروازه های بخشش و شکیبایی باز است. او همچنین گفته است که به دنبال انحصار قدرت در افغانستان نیست و همه اقوام و نژاده های افغانستان به یکدیگر نیاز دارند.

ملا هیبت الله آخوندزاده همچنین در پیامش به جنگجویانش گفته است که به مسلمانان حمله نکنند و اموال عمومی مانند شفاخانه ها و مکاتب را نیز تخریب نکنند و به مردمانی که در مناطق تحت حکمرانی آنان زندگی می کنند نیز آسیب نرسانند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *