• انتشار: 11 مارس 2018
  • ساعت: 19:13
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 26935
پرینت

اشرف غنی: موسسات غیردولتی شریکی قابل ملاحظه برای دولت هستند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در کنفرانس ملی موسسات غیردولتی گفت که با توجه به مصرف ۸۵۱ میلیون دالری موسسات غیردولتی در طول سال ۱۳۹۵، این موسسات به شریکی قابل ملاحظه برای دولت مبدل شده اند.

دفتر ریاست جمهوری نوشته است محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در جریان اولین کنفرانس ملی موسسات غیردولتی امروز (یکشنبه) در ارگ گفت موسسات غیردولتی سال گذشته خورشیدی بیش از ۸۵۱ میلیون دالر مصرف کردند که آنها را به شریکی قابل ملاحظه برای دولت مبدل کرده است.

آقای غنی در همین حال گفت که این موسسات باید در مصرف منابع حسابدهی، توازن، کیفیت، موثریت، مثمریت، مساوات، پایداری و شفافیت را در نظر بگیرند.

رئیس جمهوری کشور در جریان کنفرانس از شماری از موسسات غیر دولتی به شمول شفاخانه ایمرجنسی، شفاخانه فرانسوی ها، داکتران بدون سرحد، شبکه داکتران افغان در اروپا، هند، پاکستان و ایران و شماری دیگر از موسسات غیردولتی قدردانی کرد و گفت موسسات غیردولتی در چشم انداز کوچک دستاوردهای زیادی داشته اند، اما در چشم انداز بزرگ متاسفانه پیشرفت چشمگیری صورت نگرفته است.

وی افزود: «با وجود کمک های سخاوتمندانه جامعه بین المللی، ما در هر معیارِ اهداف توسعه هزارۀ ملل متحد(MDG)  و اهداف توسعه پایدار(SDG)  در کمترین درجه قرار داریم و این ناکامی جمعی ما می باشد.»

رئیس جمهوری کشور طی سخنانش به نقش زنان نیز اشاره کرد و گفت که نقش زنان در افغانستان تغییر بنیادی داشته است. این نقش نمایشی و سمبولیک نیست و باید با زن در زمینه تحرک مولد اقتصادی و اجتماعی مشترکا کار صورت بگیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *