- خبرگزاری رها - http://rahapress.af -

اشرف غنی دستور ارائه طرحی برای کاهش قیمت مصرف تلفون را داد

دفتر ریاست جمهوری امروز (یکشنبه) نوشته که در جلسه شورای عالی اقتصادی امروز، محمد اشرف غنی به اداره اترا دستور داده تا روی طرحی به منظور کاهش قیمت مصرف تلفون ها کار کند.

در این جلسه همچنین قرارداد اعطای جواز سرمایه گذاری شبکه ملی فایبرنوری میان اداره اترا و شرکت های مخابراتی افغان بیسیم، اتصالات و گروپ مشورتی آسیا به ارزش ۳۸۳ میلیون دالر به امضا رسید.

دفتر رئیس جمهور علاوه می کند که در پایان این جلسه اداره اترا موظف گردید تا استراتژی واضح و پلان روشنی را روی مسلکی شدن و ارتقای ظرفت این اداره روی دست بگیرد.

در بخش دیگر این جلسه، روی طرح تحلیل مارکیت شرکت‌ های حمل و نقل هوایی که از سوی مسوولین ادارۀ هوانوردی ملکی ارائه گردید به‌ گونۀ مفصل بحث شد.

شورای عالی اقتصادی پس از بحث‌های همه ‌جانبه فیصله نمود که شرکت‌های هوایی نیاز به بررسی بیشتر دارند و باید روی مدیریت سالم، آوردن اصلاحات، ارتقای ظرفیت کاری، مسلکی و تخنیکی شرکت آریانا بحث بیشتر صورت گیرد.

جلسۀ تأکید کرد که باید به شرکت ‌های هوایی داخلی امتیاز قایل شد و با کمپنی‌ های هوایی خارجی زمینۀ گسترش همکاری ‌های بیشتر فراهم گردد.

شورای عالی اقتصادی بر افزایش عواید و بازاریابی شرکت‌های هوایی داخلی تأکید کرد و فیصله نمود که یک گروپ کاری به شمول وزارت‌های مالیه و اقتصاد به طور مشترک در مورد معیارهای جوازدهی در این زمینه کار نمایند.