• انتشار: 16 می 2018
  • ساعت: 19:17
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28293
پرینت

اشرف غنی بخاطر حمله هوایی در کندز معذرت خواهی کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور بخاطر حمله هوایی نیروهای امنیتی کشور در ولسوالی دشت ارچی کندز که منجر به شهید و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان گردید، عذرخواهی کرد.

دفتر ریاست جمهوری نوشته است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور امروز (چهارشنبه) با شماری از بزرگان و خانواده های قربانیان غیرنظامی رویداد حمله هوایی در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز، دیدار و با آنها ابراز همدردی کرد.

در این دیدار، شماری از بزرگان و عالمان دینی ولایت کندز به نمایندگی از دیگران سخن زدند و گفتند که همواره حملات بر غیرنظامیان، اماکن مقدسه و تاسیسات محکوم کرده اند.

آنها همچنین از رئیس جمهور خواستند تا با عاملین حمله هوایی بر دارالعلوم هاشمیه در ولسوالی دشت ارچی برخورد قانونی صورت بگیرد.

دفتر ریاست جمهوری افزوده که آقای غنی نیز ضمن ابراز همدردی دوباره با آنان، از آنها بخاطر صبر و باورشان بخاطر جلوگیری از فاجعه ای دیگر قدردانی کرد.

وی گفت: «در آن شبی که من به عیادت کودکان زخمی شدۀ این رویداد به شفاخانه رفتم، در همان شب به وزیر دفاع ملی به‌ خاطر دقت بیشتر در عملیات های هوایی و جلوگیری از رویدادهای مشابه، هدایت دادم.»

رئیس ‌جمهور کشور گفت که «حکومت افغانستان به‌خاطر وقوع این رویداد معذرت می‌خواهد، زیرا تفاوت میان فتنه‌گران و حکومت قانونی همین است که حکومت قانونی از اشتباهاتی که در حق ملت صورت گرفته، معذرت می‌خواهد.»

این در حالیست که دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان پیش تر در گزارشی عنوان کرده بود که در حمله هوایی نیروی هوایی افغانستان به یک مدرسه دینی در ولسوالی دشت ارچی در ولایت کندز دست کم ۳۶ غیرنظامی جان خود را از دست داده و ۷۱ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی اما در خبرنامه ای گفته بود که در این حمله شماری از اعضای کلیدی گروه طالبان به شمول اعضای شورای کویته این گروه به هلاکت رسیده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *