• انتشار: 14 مارس 2018
  • ساعت: 14:29
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 27078
پرینت

اشتراک مردم در برنامه های ملی، اعتماد متقابل دولت و ملت را تأمین می نماید

اداره عالی بررسی، به منظور تأمین مشارکت شهروندان و نهادهای جامعه مدنی در پروسه بررسی، «میکانیزم مشارکت عامه در روند بررسی» را که براساس آن شهروندان، نهادهای مدنی و رسانه ای می توانند، نظریات، مطالبات و شکایت های شان را در رابطه به بررسی و بازرسی ساحه و اداره معینی ارایه نمایند، مطرح کرد.

سید محمد مهدی حسینی، معاون مسلکی اداره عالی بررسی امروز (چهارشنبه) در یک نشست خبری ضمن مهم دانستن مشارکت شهروندان، نهادهای جامعه مدنی ورسانه ها در پروسه بررسی، گفت: «اشتراک مردم در پروسه ها و برنامه های ملی یکی از ستون پایه هایی است که اعتماد متقابل دولت و ملت را تأمین نموده و پاسخگویی، شفافیت و حسابدهی را افزایش می دهد.»

وی در این نشست از نهادهای جامعه مدنی و رسانه ها درخواست کرد تا نمایندگان خویش را برای تدوین طرح بازنگری میکانیزم مشارکت شهروندان در پروسه بررسی، معرفی نمایند.

حسینی گفت که اداره عالی بررسی طرح نهایی میکانیزم مشارکت شهروندان در پروسه بررسی را که در مطابقت با اسناد تقنینی و معیار های بین المللی می باشد، پس از بحث و مشوره های منظم با نمایندگان رسانه ها ونهاد های جامعه مدنی طی یک هفته ترتیب و نهایی می سازد.

نمایندگان دیده بان شفافیت افغانستان، سکرتریت حکومتداری باز و کمیته مصونیت خبرنگاران و رسانه ها که در این نشست اشتراک کرده بودند با استقبال از این اقدام اداره عالی بررسی، همکاری های شان را در این راستا چه در مرکز و ولایات، با اداره عالی بررسی اعلام کردند.

اداره عالی بررسی افغانستان تحت برنامه تشویقی صندوق اعانه برای بازسازی افغانستان(IP-ARTF)، شاخصه بانک جهانی مبنی بر ترتیب میکانیزم اشتراک شهروندان در پروسه بررسی را در سال (۲۰۱۶) پذیرفته و با سفارش بانک جهانی، «میکانیزم مشارکت عامه در روند بررسی» را ترتیب نموده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *