• انتشار: ۲۳ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۳۲
  • سرویس: فرهنگی هنری
  • کدخبر: 27071
پرینت

استقبال فراوان از نمایش آثار باستانی افغانستان در چین

۲۳۱ آثار باستانی فرهنگی افغانستان از اول ماه فبروری سال جاری در یک موزیم در ایالت «سیچوان» در جنوب شرق کشور چین به نمایش در آمده که با استقبال زیاد عموم مواجه شده است.

این نمایشگاه با عنوان «پژواک تمدن» از اول ماه فبروری در موزیم شهر «چنجو» در ایالت «سیچوان» کشور چین برگزار شده و تا ششم ماه می دایر است و ورود برای عموم به صورت رایگان می باشد.

مجموعا ۲۳۱ آثار ارزشمند فرهنگی از موزیم ملی افغانستان در این نمایشگاه برای نمایش به عموم مردم این شهر به نمایش درآمده است.

آثار به نمایش در آمده از تمدن افغانستان از تقریبا ۱۰ هزار سال قبل از میلاد مسیح تا پادشاهی کوشانیان می باشد.

برعلاوه آثار به نمایش درآمده، این موزیم همچنین فرصتی را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده تا اطلاعات شان را درباره تمدن افغانستان از طریق شماری متون علمی مرتبط افزایش دهند.

برای مثال، در اولین نطق علمی در یازدهم فبروری، «لو ایرهو» استاد دانشگاه سیچوان به توضیح درباره تاریخ باستان افغانستان در قرن دوم بعد از میلاد پرداخت.

این نمایشگاه با استقبال فراوان بازدیدکنندگان مواجه شد که به آنها چهره متفاوتی از افغانستان داد، افغانستانی که در عصر کنونی همواره با مفاهیمی چون جنگ و فقر همراه بوده است.

یکی از بازدیدکنندگان پس از دیدن این نمایشگاه می گوید: «واقعا جای حیرت دارد که کشوری جنگ زده مانند افغانستان، این چنین تمدن شگفت انگیز دارد.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *