• انتشار: 8 جولای 2016
  • ساعت: 11:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 10670
پرینت

استرالیا ۳۰۰ میلیون دالر دیگر به بسته کمکی اش به نیروهای امنیتی افغانستان افزود

دولت استرالیا امروز جمعه و پیش از آغاز نشست سران ناتو در ورسا/ورشو لهستان اعلام کرد که ۳۰۰ میلیون دالر دیگر به بسته کمکی اش به نیروهای امنیتی افغانستان افزوده است.

استرالیا که یکی از متحدان همیشگی آمریکا در جنگهای عراق و افغانستان است، پیش تر اعلام کرده بود که از سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ به نیروهای امنیتی افغانستان ۵۰۰ میلیون دالر کمک می کند، که اما امروز گفته است این روند را تا سال ۲۰۲۰ ادامه می دهد و برای هر سال ۱۰۰ میلیون دالر برای تقویت این نیروها کمک می کند.

استرالیا در حالی از این بسته جدید کمکی اش خبر می دهد که دو روز پیش باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز اعلام کرد که روند خروج سربازان آمریکایی از افغانستان را به تعویق می اندازد.

بر این اساس، پیش تر که قرار شده بود شمار سربازان آمریکایی حاضر در افغانستان از ۹۸۰۰ تن به ۵۵۰۰ تن در پایان سال ۲۰۱۶ کاهش یابد، این رقم تنها به ۸۴۰۰ تن کاهش می یابد.

لازم به ذکر است که بجز از این تعداد سربازان آمریکایی، ۳۰۰۰ سرباز بین المللی دیگر در قالب ماموریت ناتو در افغانستان حضور دارد.

نخست وزیر استرالیا اوایل سال میلادی جاری از کابل دیدن کرد و دو ماه پس از آن، وزارت دفاع این کشور اعلام کرد که سربازان این کشور برای مدت سه سال دیگر نیز در افغانستان می مانند.

هم اکنون استرالیا ۲۷۰ سرباز در افغانستان دارد که در قالب ماموریت ناتو خدمت می کنند.

هیچ یک از مقامات عالی رتبه استرالیا در نشست سران ناتو در ورسا/ورشو لهستان شرکت نمی کنند.

گفتنی است که از این بسته های جدید کمکی ۱۰۰ میلیون دالری که هر سال تا سال ۲۰۲۰ پرداخت می شود، ۸۰ میلیون دالر برای تقویت اردوی ملی و ۲۰ میلیون دالر برای تقویت پولیس ملی به مصرف می رسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *