• انتشار: ۱ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۹:۵۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 28429
پرینت

استخراج «سیلیکات منیزیم» از معادن ننگرهار توسط گروه داعش

براساس یک گزارش تازه از یک نهاد انگلیسی، گروه تروریستی داعش هم اکنون در استخراج ماده «سیلیکات منیزیم» یا (تالک) از معادن ولایت ننگرهار دست دارد.

نهاد انگلیسی «گلوبال ویتنس» در گزارشی تازه گفته است که گروه تروریستی داعش هم اکنون در استخراج ماده «سیلیکات منیزیم» یا (تالک) از معادن ولایت ننگرهار دست دارد.

گلوبال ویتنس در این گزارش به نقل از منابع ناشناس می گوید که گروه داعش اینجینرهایی را از کشورهای پاکستان و عربستان سعودی به ولایت ننگرهار آورده و ماشین آلات سنگینی را نیز در مناطق معدنی ننگرهار نصب کرده است.

منابع همچنین گفته اند که گروه داعش در این مناطق، ساکنان محلی را به شدت نظارت می کند و حتی استفاده از تلفن های همراه در این مناطق ممنوع است.

براساس گزارش، حجم قابل ملاحظه ای از تالک استخراج شده از معادن ولایت ننگرهار از طریق بندر تورخم به پاکستان قاچاق می گردد و در نهایت این ماده (سیلیکات منیزیم «تالک») به دیگر بازارهای جهانی می رسد.

لازم به ذکر است که تالک در اغلب صنایع مورد استفاده قرار می گیرد که می توان استفاده از آن در صنایع پلاستیک، انواع مصالح ساختمانی، تغذیه حیوانی، لوازم آرایشی بهداشتی و حتی در کنترل آلودگی هوا نام برد.

«نیک دونوان» یک عضو گلوبال ویتنس می گوید: «مقدار قابل ملاحظه ای از مواد معدنی استخراج شده از معادن موجود در مناطق تحت کنترل جنگجویان در ولایت ننگرهار به طور آزادانه ای از طریق مناطق تحت کنترل دولت به جاده های پاکستان منتهی می گردد.»

او گفت: «به طور قطع افراد و شرکت هایی در چین، اروپا و آمریکا به طور قابل ملاحظه ای این گروه های جنگجو را حمایت مالی می کنند.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *