- خبرگزاری رها - http://rahapress.af -

از کمک های بدون قید و شرط استقبال می کنیم

 

آقای عبدالله امروز (یکشنبه) گفت که روسیه در گذشته هم با افغانستان در امر مبارزه با دهشت افگنی همکاری نموده است.

اگر چه مقام های روسی تا هنوز درباره ارایه کمک های نظامی به افغانستان چیزی نگفته اند اما ایالات متحده امریکا در گذشته هلیکوپتر و دیگر تجهیزات روسی را برای نیروهای افغان خریده بود.

همکاری نظامی روسیه با افغانستان از مدتها موضوع بحث بوده اما در این اوآخر جنرال عبدالرشید دوستم، معاون رئیس جمهوری افغانستان، به مسکو رفت و خواستار همکاری روسیه در مبارزه با دهشت افگنی شد. به باور آگاهان، جنگ های اخیر در ولایات شمالی افغانستان نگرانی های امنیتی روسیه و کشورهای آسیای میانه را هم تشدید نموده است.

رئیس اجرائیه حکومت افغانستان همچنان از تصمیم تازه باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده، مبنی باقی گذاشتن ۹۸۰۰ نظامی امریکایی در افغانستان استقبال نمود.

آقای عبدالله گفت “این یک اقدام ضروی بود. قضیه این طور هم نبوده که ما در آستانه تامین صلح بودیم و آنهای که در جنگ با مردم افغانستان هستند آمدن و گفتن همه مشکلات حل است و حال اگر این نیروها در افغانستان دوام نکند ما حاضر به صلح استیم”.

با آنکه واشنگتن و مسکو در شماری از مسایل منطقه ای به ویژه در سوریه اختلاف نظر دارند اما هر دو حکومت بر تجهیز و تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی افغان تاکید ورزیده اند.