• انتشار: ۹ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۲۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11616
پرینت

از ولسوالی خانشین گزارش های ضد و نقیضی گزارش می شود

مقام ها در ولایت هلمند می گویند که درگیری شدیدی بین نیروهای امنیتی کشور و گروه تروریستی طالبان در ولسوالی خانشین جریان دارد اما طالبان گفته که این ولسوالی را از کنترول دولت خارج کرده است.

عمر زواک سخنگوی والی هلمند می‌گوید که هم اکنون درگیری شدیدی میان نظامیان و گروه تروریستی طالبان در برخی از بخش‌های ولسوالی خانشین ادامه دارد.

وی گفت که نیروهای هوایی به ساحه رسیده اند و عملیات شان را آغاز کرده اند که در نتیجۀ آن تا به حال نزدیک به ۲۰ جنگجوی طالب کشته شده اند.

وی افزود که در این درگیری یک تن از سربازان پولیس جان باخته است و پنچ تن دیگر به شمول عبدالرؤوف فرمانده امنیۀ پولیس ولسوالی خانشین زخمی شده اند.

به گفتۀ وی، نیروهای امنیتی کشور طالبان را در برخی از بخش‌های این ولسوالی به عقب رانده اند.

اما گروه تروریستی طالبان با نشر خبرنامه ای گفته است که این ولسوالی را به طور کامل از کنترول دولت خارج کرده است و ضربات مهلکی به دولت وارد کرده است.

گفتنی است که درگیری بین نیروهای دولتی کشور و گروه تروریستی طالبان شب گذشته در ولسوالی خانشین پس از آن آغاز شد که ده‌ها جنگجوی طالب بر بخش‌های این ولسوالی حمله کردند.

بنا بر گفته های مقام های ولایت هلمند هم اکنون نیز درگیری در این ولسوالی جریان دارد.

ولسوالی های هلمند هر از گاهی شاهد حملات شورشیان است و تاکنون چند بار برخی از ولسوالی های این ولایت تا حد سقوط پیش رفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *