• انتشار: 30 ژوئن 2015
  • ساعت: 15:52
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 618
پرینت

از معصومه مرادی والی دایکندی در کابل حمایت شد

ده ها تن از فعالان مدنی و برخی از نمایندگان مجلس در یک نشست مطبوعاتی حمایت خودشان را از انتصاب معصومه مرادی به عنوان والی جدید دایکندی اعلام کردند.

شیرین محسنی، نماینده مردم دایکندی در مجلس، از انتصاب خانم مرادی حمایت کرد و گفت که ایشان صلاحیت کافی برای این مقام را دارا می باشد.

خانم محسنی همچنین از دولت وحدت ملی خواست تا حمایت راستینی از خانم مرادی بکند نه اینکه صرفا یک انتخاب سمبولیک و نمادین در خصوص وی کرده باشند.

به باور خانم محسنی، انتخاب خانم مرادی می تواند الگویی برای دیگر زنان کشور در آینده باشد.

سناتور جمشیدی نیز که در این مراسم حضور داشت گقت شرایط سیاسی فعلی ایجاب می کند که دست از مخالفت ها برداشته و با هم همکار شویم.

وی از تحصن کنندگان نیز خواست تا به تظاهرات خویش پایان بخشند و از والی جدید حمایت کنند.

اقای جمشیدی افزود که قضاوت از پیش درباره خانم مرادی صورت گرفته است.

وی گفت: “اگر ایشان در جریان کاریشان مدیریت صحیح نتوانستند، من خود از مخالفان می شوم.”

اقای جمشیدی خاطر نشان کرد که هشتاد درصد مردم دایکندی با این انتصاب موافق هستند و مخالفت تنها از سمت کسانی مطرح می شود که شاید پنج سال یکبار هم دایکندی را نبینند، و تنها سود و منفعت شخصی برایشان مهم است.

اقای شریفی، سناتور پیشین ولایت بامیان نیز با اعلام حمایت خود از والی جدید گفت که اعتراض را حق مردم می دانیم، اما نباید قضاوت از پیش کرد.

اخیرا مخالفت هایی علیه انتصاب خانم معصومه مرادی به عنوان ولی جدید دایکندی در جریان است. خانم مرادی اولین والی زن می باشد که از سوی دولت وحدت ملی به این سمت منصوب شده است.

این در حالیست که رئیس جمهور غنی بر نقش بیشتر زن در جامعه و دولت تاکید ویِژه دارد. وی اخیرا از تمامی وزرا خواسته تا حداقل یک زن را به عنوان معین/ معاون در وزارت خانه ها انتخاب کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *