• انتشار: 22 سپتامبر 2015
  • ساعت: 17:04
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 2860
پرینت

از فردا مشترکان تلفون همراه ۱۰ درصد مالیات خواهند داد

بر اساس فرمان تقنینی رئیس جمهوری، شرکت های مخابراتی خصوصی و دولتی ۱۰ درصد از شارژ خریداری شده توسط مشترکان تلفن همراه را کسر و به حساب خزانه دولت انتقال دهند.

وزارت مخابرات و تکنالوژی درصدد است که بر اساس این فرمان از فردا (چهارشنبه ۱ میزان) ۱۰ درصد مالیات از میزان کردیت/اعتبار پولی مشترکان وضع کند.

محمد یاسین صمیم، سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی می گوید که این فرمان بنا به فیصله شورای وزیران و فرمان تقنینی رئیس جمهوری از فردا توسط وزارت عملی خواهد شد.

آقای صمیم گفت: مجری طرح وزارت مخابرات و اداره اترا است و این مقدار مالیات به خزانه دولت واریز می شود.

این اقدام دولت برای افزایش درآمد است که در بسیاری از کشورهای جهان معمول و مرسوم است.

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی وزارت مخابرات در حال حاضر ۲۳ میلیون نفر مشترک شبکه‌های مخابراتی همراه هستند که مالیات حاصل از این راه می‌تواند قابل توجه باشد.

این اقدام واکنش های را نیز به همراه داشت.

برخی از مشترکان ضمن تایید این قانون می گویند که دولت همانطوری که به مالیات توجه دارد باید به شرکت های مخابراتی نیز توصیه کند که کیفیت خدمات بالا رود.

احمد رضا، دانشجوی اقتصاد می گوید، درست است که در تمامی کشورهای جهان مالیات دهی مرسوم است، اما خدمات از طرف دولت متقابل هم وجود دارد.

وی می گوید دولت باید به کیفیت و ارایه خدمات نیز توجه کند.

اما برخی از مشترکان تلفون همراه به کلی نگران است که مبادا مالیاتی که از جیب مشترکان گرفته می شود به جیب مافیاهای بزرگ کشور نرود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *