• انتشار: ۲۱ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۱:۴۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5978
پرینت
عبدالرب رسول سیاف:

از صلحی حمایت می کنیم که به ختم جنگ منجر شود

عبدالرب رسول سیاف، رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان اظهار می کند که از صلحی حمایت می کنیم که صادقانه باشد و منجر به ختم جنگ در کشور شود.

 

آقای سیاف امروز (دوشنبه) بعد از اولین نشست عمومی این شورا، در یک نشست خبری گفت که این شورا در اولین نشست خود روی مسئله صلح گفتگو نموده و قرار بر این شده است که از صلحی حمایت کنند که شفاف باشد و منتج به قطع جنگ در کشور شود.

وی علاوه کرد که نتیجه گیری روی صداقت پاکستان و تعهداتش زود است ولی در صورت خلاف ورزی مردم آرام نخواهند نشست.

در همین حال مسعود ترشتوال، سخنگوی شورای حراست و ثبات نیز گفت که شورا از سر گیری مذاکرات صلح را به نفع مردم میداند در صورتیکه این صلح به قطع بنیادین جنگ در کشور منتج شود.

آقای ترشتوال تاکید نمود که تنها شورا از صلحی حمایت می کند که در آن دو نقطه – مشارکت ملی و تعریف قاعده بازی – بسیار برجسته باشد.

ترشتوال ادامه داد که همه مردم افغانستان از اول تا انتهای بایستی در جریان همه مسائل و تصمیم گیری ها قرار داشته باشد و رعایت قانون اساسی، احترام به حاکمیت ملی افغانستان و توجه به منافع کشور اولویت های است که باید در بحث صلح در نظر گرفته شود.

گفتنی است که اخیراً شماری از رهبران جهادی افغانستان اعلام‌ کردند که برای ایجاد اصلاحات و جلوگیری از فروپاشی نظام کنونی افغانستان و به خاطر احساس مسوولیت درباره سرنوشت کشور ‘شورای حراست و ثبات افغانستان’ را ایجاد کرده‌اند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *