• انتشار: 30 نوامبر 2016
  • ساعت: 09:19
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15726
پرینت
غنی خطاب به نیروهای ارتش:

از حالت دفاعی بیرون شویم و به حالت تهاجمی مبدل شویم

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در جمع نیروهای ارتش در قول اردوی ۲۰۹ شاهین اظهار کرده که هدف ما این است که از حالت دفاعی بیرون شویم و به حالت تهاجمی مبدل شویم.

 

آقای غنی روز گذشته از دلاوری ها و نبردهای نیروهای ارتش سپاسگزاری کرده و گفته است که خاک ما جای مردمان بیگانه پرست نیست.

رئیس‌جمهورکشور تصریح کرد که همه  قول اردو‌های کشور را پس از دیگری خواهم دید تا مستقیم مشکلات را بررسی کنم. او افزود: بلخ نقطه ثبات است و حفظ ثبات یکی از هدایات واضح من به قول اردوی ۲۰۹ شاهین است.

رئیس‌جمهور علاوه کرد که برای هر ولایت و ولسوالی باید پلان عملیاتی مشخص داشته‌باشیم تا بدانیم برای چند سال آینده چگونه وضعیت را تغییر داده می‌توانیم. وی گفت که مشکلات قول اردوها زیر نظر است و به زودی برای حل آن اقدام می شود.

گفتنی است که حدود یک سال پیش نیز رئیس جمهوری به مخالفان مسلح دولت هشدار داده بود که اگر به روند صلح نپیوندند آنان را سرنگون خواهد کرد.

از سوی دیگر گفته بود در صورتی که نیروهای امنیتی تروریستان را دستگیر و جرمشان ثابت شود، انان اعدام خواهند شد ولی تاکنون پرونده اعدامی تروریستان بررسی نشده است.

در این دیدار عطامحمد نور، سرپرست ولایت بلخ به رئیس جمهوری گفت که تا اکنون ۲۸۳۸ پروژه در بخش‌های مختلف به ارزش بیشتر از ۳ میلیارد افغانی عملی شده‌ و هزاران جریب زمین از غاصبین پس گرفته شده‌است.

او پیشنهادات مشخص را در بخش توجه به محبس این ولایت،، بند آب بلخ‌آب، تحکیم سواحل دریای آمو، افزایش در تشکیل قطعه واکنش سریع امنیت ملی و قطعه خاص پولیس، افزایش در تشکیل پولیس میدان هوایی جلال الدین بلخی، توجه به ترمیم سرک‌ها، تعمیر برای کلینیک‌ها و ایزاد در تشکیل نرس‌ها ارائه کرد.

محمداشرف غنی گفت که به زندان ولایت بلخ توجه خواهد و در این زمینه  معین ارشد امنیتی را موظف ساخت تا پلان را ترتیب نماید. او همچنان گفت که تشکیل پولیس بررسی مجدد خواهد شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *