• انتشار: 18 ژانویه 2018
  • ساعت: 18:12
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25777
پرینت
سفیر آمریکا:

از تنش های جاری در افغانستان تنها تروریستان منفعت می برند

سفیر تازه آمریکا برای افغانستان گفته است که از تنش های جاری در کشور تنها تروریستان منفعت می برند، از این رو بهتر است دولت و جمعیت اسلامی هر چه سریعتر راه حلی برای تنش های پیش آمده پیدا کنند.

 

جان آر باس سفیر تازه آمریکا برای افغانستان امروز در جریان یک کنفرانس خبری از سران دولت و حزب جمعیت اسلامی خواست تا هر چه سریعتر راه حلی برای تنش های پیش آمده پیدا کنند، زیرا به باور وی از این تنش ها تنها تروریستان نفع می برند.

او گفت: “تنش ها باید در سریع ترین زمان ممکن حل و فصل گردند. تنها مردمانی که از ادامه این تنش ها نفع می برند تروریستان و دشمنان افغانستان می باشند.”

جان باس همچنین گفت که این تنش سیاسی مربوط به آمریکا نمی شود و باید خود افغان ها در چارچوب قانون اساسی و حاکمیت قانون شان راه حلی برای این تنش پیدا کنند.

لازم به ذکر است که تنش میان سران جمعیت اسلامی و دولت وحدت ملی پس از آن صورت گرفت، که ارگ ریاست جمهوری در اطلاعیه ای اعلام کرد که استعفای عطا محمد نور والی بلخ را پذیرفته است. عطا محمد نور در همین حال اما می گوید که او تقریبا یک سال پیش استعفا نامه اش را با قید پیش شرط هایی به رئیس جمهوری ارائه کرده بوده، و هم اکنون که این پیش شرط ها محقق نشده اند، استعفایش نیز بی اعتبار است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *