• انتشار: 22 دسامبر 2015
  • ساعت: 09:07
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5349
پرینت

از افغانستان و ۱۲ کشور آسیایی هفت میلیون دالر دواهای تقلبی کشف شد

پولیس بین الملل (اینترپول) طی عملیاتی که در ۱۳ کشور آسیایی در ماه سپتامبر راه اندازی کرده بود، موفق به کشف هفت میلیون دالر دواهای تقلبی گردید.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرد که پولیس اینترپول در جریان این عملیات موفق به کشف دواهای تقلبی مختلفی از جمله آنتی بیوتیک، گولی/قرص های ضد فشار خون و حتی گولی های ضد هاری از چندین مارکیت و دواخانه و حتی دواخانه های آنلاین در این ۱۳ کشور آسیایی شدند.

این ۱۳ کشور شامل افغانستان، کامبودیا/کامبوج، چین، هند، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، پاکستان، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام می باشد.

آلین پالکون رئیس واحد صحی جهان در اینترپول می گوید “این عملیات نشان داد که اشخاصی که در جرایم دارویی و صحی دخیل هستند و امنیت و سلامت جهانی را به خطر می اندازند بسیار زیرکانه در جرایم خود عمل می کنند.”

به نقل از اینترپول، در جریان این عملیات، ۸۷ تن مرتبط با خرید و فروش این داروها از این ۱۳ کشور دستگیر شده اند و به مجرای قانونی برای محاکمه تسلیم خواهند شد.

سازمان صحی جهان می گوید که قاچاق دواهای تقلبی بیشتر در کشورهای آسیایی، آمریکای لاتین و به خصوص در آفریقا که سیستم نظارت بر قوانین دواخانه ها ضعیف می باشد، صورت می گیرد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *