• انتشار: ۱۶ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۰۰
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 21413
پرینت

ازبکستان علاقمند گسترش سرمایه گذاری در افغانستان است

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری در حاشیه نشست “پروسه کابل” با عصمت الله ایرگاشیف نماینده ویژه ازبکستان برای افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

آقای ایرگاشیف، در این دیدار که در ارگ ریاست جمهوری برگزاری شده بود، گفت که کشورش علاقمند گشترش همکاری و سرمایه گذاری در بخش اقتصادی در کشور افغانستان است.

در اعلامیه ای که ارگ منتشر کرده است گفته شده که وی برگزاری نشست پروسه کابل را موفقیت آمیز ارزیابی کرد و یکبار دیگر حمایت ازبکستان را از افغانستان در عرصه های مختلف ابراز کرد.

عصمت الله ایرگاشیف گفت که ازبکستان علاقمند است تا روابط اقتصادی اش را با افغانستان گسترش مزید دهد و تیم های مربوطه آن کشور، روی برنامه های توافق شده اقتصادی میان دو کشور، کار می کند.

در همین حال آقای غنی از اشتراک عصمت الله ایرگاشیف در نشست پروسه کابل و همچنان از همکاری و هماهنگی های ایجاد شده میان دو کشور در عرصه های مختلف، تشکری کرد.

وی گفت که نیاز است تا همکاری ها میان افغانستان و ازبکستان در زمینه های تمدید خط آهن، انرژی برق، ترانزیت، داد وستد اموال تجارتی، زراعت و مسکن سازی گسترش یابد.

رییس جمهور کشور تاکید کرد که افغانستان در راستای گسترش بیشتر روابط میان دو کشور در عرصه های مختلف بخصوص گمرکات آماده می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *