• انتشار: ۲۵ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۳۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17496
پرینت

رئیس جمهور به اظهارات «جنجالی» عضو شواری عالی صلح واکنش نشان داد

ارگ ریاست جمهوری کشور به گفته های اخیر عبدالحکیم مجاهد که طالبان را فرشته های صلح خوانده بود، واکنش نشان داد.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری در بیانیه ای نوشته است “دولت افغانستان ضمن احترام و داشتن تعهد قوی به اصل آزادی بیان، به هیچ فردی اجازه نمی ‎دهد که با استفاده از آزادی بیان، قاتلان هم‎وطنان به خصوص زنان و کودکان و هم‎چنان ویران‎گران اماکن مقدس و عام‎المنفعه و در مجموع کشور را فرشتگان صلح خطاب کند.”

بیانیه افزوده است که گروه های تروریستی که هر روزه به اشاره بیگانگان و بخاطر ویرانی افغانستان، فعالیت های تروریستی انجام می دهند و مردم افغانستان را به خاک و خون می نشانندف مستحق نابودی هستند.

در بیانیه همچنین آمده است “شخصیت‎های ملی و رهبران افغانستان برای همه هموطنان قابل احترام می‎ باشند و هرنوع بی‎احترامی و گستاخی بر آنان، باعث ناراحتی و رنجش خاطر ملت عظیم افغانستان خواهد شد و چنین رفتار هرگز قابل قبول نمی‎باشد”.

لازم به ذکر است که عبدالحکیم مجاهد عضو شورای عالی صلح کشور طی اظهاراتی، طالبان را فرشته های صلح خطاب کرده بود و برهان الدین ربانی رئیس جمهور اسبق کشور را عامل خرابی افغانستان در جنگ های داخلی خوانده بود.

آقای مجاهد پیش تر نماینده طالبان در سازمان ملل متحد بود.

پیش از ارگ ریاست جمهوری، عطا محمد نور سرپرست ولایت بلخ نیز به این سخنان عبدالحکیم مجاهد واکنش تندی نشان داده بود.

آقای عطا نور گفته بود “پیش از آنکه به جنگ دشمن برویم، نخست باید به جنگ درون نظام برویم.”

وی خواستار دستگیری آقای مجاهد شده بود.

در همین حال، ارگ ریاست جمهوری در بیانیه اش تاکید کرده است که این موضوع را با دقت و جدیت تمام بررسی می کند و در چارچوب قانون علیه آن اقدام خواهد کرد.

بیانیه همچنین علاوه کرده است “دولت جمهوری اسلامی افغانستان، برای همه هم‎ وطنان و رسانه‎ها سفارش می‏کند که در این برهۀ حساس تاریخی کشور، تحت تأثیر تبلیغات دشمن قرار نگیرند که تلاش می‎ورزند وحدت ملی ملت بزرگ ما را خدشه دار سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *