• انتشار: ۲۷ جوزا ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۳۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10142
پرینت

ارگ: روند اصلاح نظام انتخاباتی متوقف نمی شود

مقام های ارگ می گویند که هر چند فرمان تقنینی اصلاح نظام انتخاباتی توسط نمایندگان مجلس رد شده است ولی روند اصلاح نظام انتخاباتی متوقف نمی شود.

شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری امروز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت: “متاسفانه اقدام مجلس یک عقب گرد در روند اصلاح نظام انتخاباتی بود، ممکن است تاخیر در برگزاری انتخابات به وجود بیاید اما اصل پروسه متوقف نمی شود.”
وی تصریح کرد:” رایزنی ها در این مورد جریان دارد و گفته های وجود دارد که گویا حکومت دراین راستا هیچ کاری نکرده، باید گفت که کارهای مقدماتی و اساسی برای برگزاری انتخابات انجام شده است.
مرتضوی اضافه کرد، یک کمیسیون امنیتی به رهبری وزارت داخله مسایل امنیتی را بررسی می کند و یک کمیسیون مالی به رهبری وزارت مالیه مسایل مالی مربوط به انتخابات را بررسی می کند”.
این اظهارات درحالی مطرح می شود که دومین فرمان تقنینی رییس جمهور در مورد اصلاح نظام انتخاباتی در هفته جاری از سوی مجلس نمایندگان رد شده که به باور کارشناسان دراین کار منفعت شخصی نمایندگان مجلس نهفته است.
روز گذشته نیز کمیسیون مستقل انتخابات اعلامیه ای را صادر کرد که تاریخ انتخابات را اخر میزان مشخص کرده بود و از وزارت مالیه خواسته است تا برای برگزای انتخابات ۱۰ میلیون دالر تهیه کند.
از سوی هم ریاست اجرایی کشور نیز تاکید برآوردن اصلاحات در نظام انتخابات کرده و می گوید که بدون اصلاحات انتخابات پارلمانی وشوراهای ولسوالی برگزار نخواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *