• انتشار: 26 جولای 2017
  • ساعت: 12:03
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22920
پرینت

ارگ دستور حمله هوایی بر مواضع تروریستان را داد

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری و سرقوماندانی اعلی قوای مسلح کشور گفته است که حمله‌‎های هوایی در نبرد با دهشت‌افگنان در میدان‌های جنگ خیلی موثر است و تلفات شدید بر تروریستان وارد می کند.

آقای غنی در نشستی که با مسئولان امنیتی و دفاعی کشور شب گذشته (سه شنبه) داشته است تاکید بر افزایش حمله‌های هوایی بر مواضع دهشت‌افگنان کرده است.

ارگ با نشر خبرنامه ای گفته است که در این جلسه وضعیت ولسوالی‌های که در حال حاضر زیر کنترول طالبان‌اند، بررسی شد و حمله‌های هوایی را برای باز پسگیری این ولسوالی از نزد طالبان موثر دانسته‌اند.

رییس جمهور کشور، به مقام‌های امنیتی هدایت داد تا اقدام‌های مناسب را برای تصرف دوبارۀ ولسوالی‌های تیوره ولایت غور، ولسوالی جانی‌خیلی ولایت پکتیا و تصرف کامل ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب روی دست‌گیرند.

ازسوی، رییس آقای غنی به مقام‌های امنیتی دستور داد تا سربازانی که در نبرد فاریاب از خود دلیری و شجاعت نشان داده‌اند، باید تقدیر شوند.

گفتنی‌ست که مرکز ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب شب گذشته به دست نیروی امنیتی افتاد و هنوز هم نبرد نیروی امنیتی با تروریستان برای عقب زدن طالبان از این ولسوالی جریان دارد.

گفتنی‌ست که درحال ولسوالی تیوره ولایت غور و ولسوالی جانی‌خیل ولایت پکتیا زیر کنترول طالبان اند که هنوز عملیات واپس‌گیری آن‌ها از نزد دهشت‌افگنان آغاز نشده‌است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *