• انتشار: ۱۰ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۳۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21238
پرینت

ارگ حمله تروریستی کابل را تقبیح کرد/ از کشورهای جهان خواهان فشار بر منابع تروریستان شد

ریاست جمهوری در پیوند به حمله تروریستی امروز در کابل واکنش نشان داد و این اقدام تروریستان را “جنایت بزرگ” خواند.

در اعلامیه ای که از سوی ارگ منتشر شده، امده است که دشمنان افغانستان یکبار دیگر با انجام حمله تروریستی در یکی از محلات مزدحم شهر کابل در منطقه وزیر محمد اکبرخان، آرامش مردم روزه دار را گرفتند و دست به جنایت بزرگ زدند.

تروریستان حوالی ساعت ۸٫۵ صبح امروز چهارشنبه یک موتر مملو از مواد انفجاری را در ساحه وزیر اکبر خان کابل منفجر کرد که منجر به کشته شدن ۷۰ تن و زخمی شدن ۳۳۰ تن شد.

ارگ در اعلامیه خود نوشته است که ما انتظار داریم تا کشورهای جهان به خصوص کشورهای اسلامی علیه منابع، پایگاه و حامیان این گروه‌های تروریستی بیش از گذشته اِعمال فشار نموده و اجازه ندهند تا از تروریزم به حیث ابزار سیاسی علیه کشورها استفاده شود.

هر چند در اعلامیه نامی از کشورهای حامی تروریسم برده نشده است، اما همواره کارشناسان و سیاست مداران پاکستان را متهم به پشتیبانی تروریستان می کنند.

روز گذشته جان مک کین، سناتور مشهور امریکا نیز در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود که پاکستان پناهگاهی امن برای ترویستان و چالشی بزرگ در برابر امریکا است.

در خبرنامه ارگ همچنین نوشته شده که مردم مسلمان و روزه دار کشور هر روز به ماهیت تروریستی این گروه ها جنایتکار پی برده و هرگز اجازه نخواهند داد که آنان از راه زور، رعب و وحشت، ارادۀ شوم خود را بالای مردم تحمیل نمایند.

ارگ نوشته که رئیس‌جمهوری این حمله وحشیانه را شدیداً محکوم کرد و گفت که تروریستان حتی در ماه مبارک رمضان که ماه خیر، برکت و عبادت است از قتل و کشتار مردم بی گناه ما دست برنمی دارند.

رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، به مسوولین مربوط هدایت داد تا در زمینه مداوای مجروحین از تمام امکانات خویش استفاده نموده و به طور عاجل اقدام نمایند.

رئیس‌جمهور کشور، مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده‌های شهدا ابراز داشته، برای شهدا بهشت برین و به مجروحین این حادثه المناک، صحتمندی کامل از درگاه خداوند (ج) استدعا می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *