• انتشار: ۱۰ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۳:۳۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23143
پرینت

ارگ حمله بر مسجد جوادیه هرات را محکوم کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری، حمله تروریستی بر نمازگزاران در مسجد جوادیۀ محله بکرآباد شهر هرات را که بر اثر آن شماری از هموطنان ما شهید و زخمی شدند، محکوم کرد.

ریاست جمهوری با انتشار خبرنامه ای نوشته است که رئیس جمهوری ضمن محکوم نمودن این حمله تروریستی، گفت که تروریستان با هدف قرار دادن افراد ملکی، حمله به مساجد و تکیه خانه ها و سایر اماکن مقدسه، ماهیت ضد اسلامی خویش را بیشتر از پیش نمایان می کنند.

ارگ در خبرنامه ی خود نوشته است که این گونه حملات تروریستی در مغایرت با اصول اسلامی و حقوق بشری می باشد.

در خبرنامه همچنین نوشته شده که حکومت وحدت ملی این عمل جنایت کارانۀ و ضد اسلامی را شدیداً محکوم می کند و از مردم مسلمان کشور و علمای دینی می خواهد تا علیه اعمال وحشیانۀ تروریستان به یک صدا ایستادگی کنند.

عصر امروز سه شنبه بر اثر یک حمله تروریستی در مسجد جوادیه بکرآباد در شهر هرات، ۲۹ تن جان باختند و بیش از ۵۰ تن دیگر زخمی شده اند.

ارگ در پیوند به این رویداد تروریستی می گوید: افغانستان الگو برای همزیستی مسالمت آمیز مذهبی است، مردم مسلمان افغانستان و پیروان مذاهب همیشه در کنار هم زندگی کرده و تروریستان نمی توانند با این گونه اعمال جنایت کارانه شان در میان مردم ما تفرقه مذهبی ایجاد کنند.

رئیس جمهوری کشور در خبرنامه خود مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خانواده های قربانیان این حادثه ابراز می کند و برای شهدا بهشت برین و به مجروحین شفای کامل از درگاه ایزد منان تمنا دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *