• انتشار: 14 اکتبر 2015
  • ساعت: 07:56
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3475
پرینت

ارگ: از رسانه ها پاسداری می کنیم

ریاست جمهوری می گوید که آزادی بیان را یکی از پایه های استوار دموکراسی نوپا کشور و کلیدی ترین ارزشهای قانون اساسی است و دولت از آزادی بیان و رسانه صیانت و پاسداری می کند.

ارگ در خبرنامه ای نگاشته است، رسانه های همگانی و فعالیت آزاد آنها، تبارز و تبلور آزادی‌پسند مردم افغانستان است و حکومت از فعالیت های آزاد، بی طرف و متوازن رسانه ها در امر اطلاع رسانی به مردم حمایت کامل می کند.

در خبرنامه امده است، دولت جمهوری اسلامی افغانستان تهدید علیه خبرنگاران و رسانه ها (در تازه ترین مورد علیه تلویزیون های طلوع و یک) را در مغایرت با اصول و ارزش های دینی و ملی و همچنان خلاف قوانین کشور دانسته و آنرا به شدیدترین الفاظ محکوم می کند.

مقام های حکومتی بر این باور است که رسانه ها و دست اندرکاران آنها در شکوفایی نظام دموکراتیک، آگاهی دهی به شهروندان و تقویت منافع ملی و مردمی نقش مهمی دارند و زمینه سازی برای تداوم این مأموریت مهم و مقدس مسئولیت دولت است.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان اطمینان می دهد که با در نظرداشت استقلال عام و تام رسانه ها، از هیچ تلاشی برای حفاظت و مصئونیت هر خبرنگار، به حیث شهروندان این کشور، و نهاد های رسانه یی دریغ نخواهد کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *