• انتشار: ۱۰ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۰۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 23078
پرینت

ارگ، حمله بر سفارت عراق را محکوم کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری، حمله تروریستی بر سفارت عراق در کابل را که خلاف موازین و اصول پذیرفته شدۀ بین المللی است، محکوم می کند.

رئیس جمهور گفت: تروریستان به اشارۀ بیگانه گان با انجام این چنین حملات تروریستی می خواهند روابط دوستانۀ افغانستان با کشورهای جهان را آسیب برسانند، اما آنان هرگز به اهداف شوم شان دست نمی یابند.

ارگ با نشر خبرنامه ای به نقل از رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: از اینکه تامین امنیت ساحات دیپلوماتیک از جمله اولویت های مهم حکومت است، به همین منظور برای تامین امنیت ساحات متذکره، اقدامات بیشتر روی دست گرفته خواهد شد.

رئیس جمهور ضمن اتحاف دعا به روح شهدا و آرزوی شفای کامل به مجروحین این حادثه، از نیروی امنیتی و دفاعی کشور قدردانی می نماید که بخاطر مهار این حملۀ تروریستی به اسرع وقت اقدام کردند.

گفتنی است صلاح الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجه نیز در تماسی تلفونی با همتای عراقی خود ابراز همدردی و این حمله را محکوم کرد.

روز گذشته حوالی ساعت ۱۱٫۵ چهار مهاجم تروریست به سفارت عراق حمله کردند که بعد از انتحار یکی از مهاجمان سه مهاجم دیگر وارد ساختمان سفارت عراق در کابل شدند. این درگیری بیش از سه ساعت طول کشید.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *