• انتشار: 4 ژانویه 2016
  • ساعت: 18:15
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 5786
پرینت

اروپا طرح جدیدی را برای مقابله با سیل مهاجرت ها معرفی می کند

دانمارک امروز دوشنبه و تنها چند ساعت پس از اینکه سویدن کنترول مرزهای خود را شدیدتر کرد اقدامی مشابه را در مرزهای خود با آلمان شروع کرد تا از سیل مهاجرت های غیرقانونی جلوگیری کند.

لارس لوکه راسماسن نخست وزیر دانمارک به خبرنگاران در کوپنهاگن گفت که از ظهر روز دوشنبه به وقت محلی پولیس مسافرانی را که از آلمان به این کشور وارد می شوند را کنترول می کند.

وی گفت “کنترول موقتی مرزهای خود را به صورتی متعادل آغاز می کنیم، در این کنترول، هیچ مشکلی برای دانمارکی ها و آلمانی هایی که قصد مسافرت دارند پیش نخواهد آمد.”

این تازه ترین تصمیم یک کشور عضو اتحادیه اروپا است که بر خلاف توافق نامه شنگن دستور کنترول مرزهای خود را می دهد.

نخست وزیر دانمارک گفت “اگر اتحادیه اروپا قادر نباشد کنترول مرزهای بیرونی خود را بگیرد، کشورهای بیشتری در حوزه اروپا مجبور به کنترول مرزهای درونی خود خواهند شد.”

وی همچنین افزود که این اقدام کشورش در پاسخ به اقدام مشابه کشور سویدن است که در آن همه مسافرانی که وارد سویدن می شوند باید کارت های هویت آنان بررسی گردد.

بر اساس قانون جدید سویدن، تمامی مسافرانی که قصد مسافرت از کوپنهاگن به سوی سویدن را دارند باید کارت های هویت خود را نشان بدهند.

گفتنی است که مقامات دانمارکی از این اقدام سویدن انتقاد کرده اند و می گویند که سویدن خود باید مصارف بررسی کارت های هویت مسافران را بپردازد.

دولت سویدن پس از آنکه ۱۶۰،۰۰۰ پناهجو در سال ۲۰۱۵ در خواست پناهندگی به اداره مهاجرت این کشور دادند تصمیم به سخت گیری در مرزهای خود را گرفتند.

سویدن پس از آلمان دومین مقصد مهاجران به کشورهای اروپایی می باشد که بیشتر این مهاجران از سوریه، عراق و افغانستان هستند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *